انحصار در تولید کمباین و تراکتور باید برای حضور بخش خصوصی شکسته شود

0 0

سیدجواد ساداتی‌نژاد نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز (یکشنبه ۲۹ فروردین ماه) کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: دستورکار نشست امروز کمیسیون در زمینه مکانیزاسیون ماشین‌آلات کشاورزی و بررسی نحوه توزیع تراکتور و کمباین بود که در این جلسه رئیس مرکز مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی، بخش‌های خصوصی و اتحادیه کشاورزان حضور داشتند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در نشست امروز مقرر شد کمیته مکانیزاسیون کمیسیون در مدت زمان یک هفته در زمینه قیمت گذاری، تعیین نیاز و اهلیت افراد متقاضی ماشین آلات، بررسی‌های لازم را انجام و مدل مناسب توزیع تجهیزات را اعلام کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مدیریت غیرصحیح موجود باعث ایجاد سوداگری در بازار ماشین‌آلات کشاورزی شده است، ادامه داد: در حال حاضر سامانه‌ای که بتواند نیاز بازار به ماشین‌آلات کشاورزی را تشخیص دهد وجود ندارد.

ساداتی‌نژاد با بیان اینکه مکانیزاسیون در بخش باغی نیازمند تقویت است، گفت: موضوع صدور کارت سوخت ماشین آلات کشاورزی باید به صورت جدی پیگیری شود و همچنین رفع انحصار در تولید ماشین‌های مانند کمباین و تراکتور در داخل کشور به حمایت ویژه نیاز دارد تا بخش خصوصی بتواند در این عرصه حضور پیدا کند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: با توجه به اینکه بخش بسیار زیادی از کشاورزان کشور خرد هستند باید مراکز خدمات مکانیزاسیون تشکیل شود تا کشاورزان بتوانند از ظرفیت آنها استفاده کنند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.