بازنگری طرح هادی روستایی الزامی است

0 5

 علی حدادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری  خانه ملت درباره وضعیت بحران بی آبی در نظرآباد، گفت: متاسفانه  شهرستان نظرآباد از  کمبود شدید آب شرب به شدت رنج می برد و بنده در این ارتباط تذکری هم به وزیر نیرو دادم بنابراین جا دارد، دولت فکر اساسی برای بهبود  وضعیت  تامین آب در این حوزه انتخابیه بکند.

 نماینده مردم  ساوجبلاغ نظرآباد و طالقان  در  مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  تزریق  حق آبه  نظر آباد  برای رفع مشکل کمبودآب آشامیدنی ضروری است تصریح کرد: وجود سد طالقان محدودیت های زیادی برای شهرستان طالقان از جمله بحث  عدم ساخت و ساز ها در حریم رودخانه ایجاد کرده است که  برای مردم این مسئله  مشکل آفرین شده است.

حدادی افزود: ما اعتقاد نداریم که در حریم رودخانه ساخت و ساز شود اما باید با توجه به محدودیت های ایجاد شده برای مردم در طالقان حق مردم نیز نادیده گرفته نشود و بطور مثال وزارت نیرو بخشی از درآمدی که از  سد طالقان دارد را  صرف هزینه های  پروژه های عمرانی در طالقان بکند  تا مردم به سمت یک رفاه اجتماعی حرکت کنند.

 وی ادامه داد: دولت می بایست  توجه  ویژه  به پروژه های عمرانی روستایی داشته باشد تا بتوان جاده های خاکی روستا یی راساماندهی کرد و  این در  حالی که توسعه عمران روستایی یکی از عوامل اساسی توسعه روستاها در کشور تلقی می شود  تا بتوان این طرح  مهم رادر  جهت توسعه روستایی  به نحو احسن پیش برد.

حدادی افزود:  برای  بازگشت روستاییان به شهرها ودر اصطلاح مهاجرت معکوس الزام آور است که  بافت های روستایی را بیش از  حد محدود تعریف نکنیم.

 وی ادامه داد: طرح هادی روستایی الزامی است که حداقل هر ۱۰ سال بازنگری شود اما این زمان به ۱۲ الی ۱۵ سال می رسد که این امر به  توسعه روستاها خلل وارد می‌کند.

 سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور وشوراهای مجلس یادآورشد:سد طالقان  به جای اینکه برای مردم فرصت سازی ایجاد کند برای مردم محدودیت ایجاد کرده است./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.