بررسی اصلاح طرح نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در کمیسیون فرهنگی

0 1

غلامرضا منتظری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستور کار امروز (دوشنبه ۴ مرداد ماه) کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: نشست امروز کمیسیون فرهنگی بحث و تبادل نظر در خصوص اصلاح طرح نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور بود که با حضور اعضای کمیسیون و مرکز پژوهش های مجلس و مسئولان نهاد کتابخانه‌ها برگزار شد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با یک برنامه‌ریزی کلی معضلات و مشکلات مربوط به این حوزه را دسته بندی کرده و در قالب طرحی در اختیار مرکز پژوهش های مجلس قرار داده‌اند. مرکز پژوهش ها با یک بررسی تطبیقی و نشست‌های متعددی که با کمیسیون فرهنگی داشتند به یک جمع بندی کلی رسیدند.

منتظری تاکید کرد: در این نشست قرار شد تا نهاد کتابخانه‌ها در مرحله اول به لحاظ تقویت ساختاری به جمع بندی برسند، پیشنهاد دوستان بر این بود نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به سازمان تبدیل شده تا از کارآمدی و  استقلال بیشتری برخوردار باشند، تغییر ساختار در نهاد کتابخانه‌ها  از خواسته دیگر مهمانان حاضر در جلسه بود، در دوره قبل وزیر ارشاد عضو هیات امنای نهاد کتابخانه‌ها بودند در طرح  پیشنهادی رئیس جمهور به عنوان رئیس هیات امنا هستند و همچنین در طرح جدید بودجه و خدمات نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور توسعه پیدا کرده و موضوعات متعددی از قبیل موقوفات، خیرین و منابع مالیاتی مورد بررسی قرار گرفته است.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در پایان این جلسه مقرر گردید اعضای مرکز پژوهش های مجلس اصلاحات لازم برای طرح کتابخانه‌های عمومی کشور را انجام داده  و حداکثر تا ابتدای هفته آینده در اختیار اعضای کمیسیون قرار دهند تا در اولین فرصت طرح اصلاح شده در کمیسیون فرهنگی نهایی و تصویب شود./ 

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.