بررسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی کشور در کمیسیون بودجه؛ از اهمیت آمایش استانی تا انتخاب استانداران

0 0

محمد خدابخشی نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، دربا اشاره به حضور وزیر پیشنهادی کشور در جلسه امروز عصر این کمیسیون گفت: احمد وحیدی در این نشست حضور یافته و ضمن تشریح برنامه ها و رویکردهای خود در وزارت کشور به سوالات و دغدغه‌های نمایندگان پاسخ داد.

وی ادامه داد: وزیر پیشنهادی کشور بر روی شاخص‌های تعیین استانداران تاکید و اعلام کرد، نمود عملی مردم سالاری باید در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها دیده شود و بر این اساس باید از نیروهای انقلابی، جهادی، عاقل، سازگار با مردم و خدمتگزار به آنها در این حوزه ها استفاده کرد.

خدابخشی تصریح کرد: همچنین وحیدی در این نشست بر روی انتخاب استاندارانی قوی از نظر اجرایی که در حد وزیر باشند، تاکید و اظهار کرد، حتما از مشورت مجمع نمایندگان مجلس در این خصوص بهره خواهد گرفت.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس اظهار کرد: وی اجرای سند آمایش استانی را یکی دیگر از برنامه‌های خود برشمرد و اعلام کرد، سند آمایش سرزمینی تجلی سیاست های جغرافیایی در حوزه های مختلف است و در صورت اجرای این سند، تعادل سرزمینی و امنیت پایدار هم ایجاد خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس همچنین با اشاره به دغدغه‌های نمایندگان گفت: نمایندگان نیز مطالبی درباره تقسیمات کشوری و تعامل میان وزارت کشور با مجمع نمایندگان برای انتخاب استانداران به دلیل داشتن بیشترین ارتباط نمایندگان با استانداران و فرمانداران مطرح کردند و وحیدی نیز ضمن رد شایعاتی مبنی بر نداشتن روحیه تعاملی تاکید خواهد کرد‌.

خدابخشی تاکید کرد: در مجموع دیدگاه نمایندگان با توجه به سابقه اجرایی و برنامه‌های ارائه شده نسبت به وزیر پیشنهاد کشور مثبت بود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.