برقراری صلح، مبنای سیاست خارجی تهران / اتهام‌زنی شورای همکاری خلیج فارس به ایران بی‌اساس است

0 0

عباس مقتدایی خوراسگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به اتهام‌زنی شورای همکاری خلیج فارس به ایران، گفت: بدون شک امروزه افکار عمومی دنیا می داند که جمهوری اسلامی به طور جدی درصدد ایجاد تفاهم بین کشورهای منطقه و افزایش سطح مناسبات با همسایگانش است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: در واقع تلاش های ایران اسلامی با همکاری برخی دیگر از همسایگان موجب شد پای تروریست های داعشی از منطقه برچیده شود که بیانگر توجه سیاست خارجی کشورمان بر صلح و دوستی است.

وی با اشاره به اینکه رفتارها و مناسبات جمهوری اسلامی ایران منطقی و بر اساس اصول پذیرفته شده بین المللی است، ادامه داد: احترام به تمامیت ارضی کشورها و توجه به حقوق همسایگان از جمله موضوعات مهم در سیاست خارجی کشورمان است لذا اتهام‌زنی شورای همکاری خلیج فارس امری غیرقابل پذیرش و خلاف موازین بین المللی است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تایکد بر اینکه بهتر بود دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس نسبت به تجاوزها و تنش آفرینی های ایالات متحده در منطقه موضع گیری می کرد، اظهار کرد: به عنوان مثال تجاوز ائتلاف سعودی به یمن با همکاری و پشتیبانی تسلیحاتی و اطلاعاتی کاخ سفید انجام شد از این رو دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس باید پاسخ دهد چرا ایران را متهم می کند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین این شورا باید پاسخ دهد چرا سعودی ها و همپیمانانش به یمن تجاوز و در امور داخلی این کشور دخالت کردند زیرا این اقدامات آنها خلاف اصول و قوانین سازمان ملل متحد است.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، «نایف فلاح مبارک الحجرف» دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس، در ادعایی ایران را عامل عدم دست‌یابی به راه حل سیاسی در یمن دانست و مدعی شد که کمک تسلیحاتی ایران علت این مسئله است./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.