برنامه‌های وزارت اقتصاد برای افزایش درآمدها با حضور خاندوزی بررسی شد

0 0

محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز کمیسیون متبوع خود گفت: کمیسیون امروز با دعوت از خاندوزی وزیر امور اقتصاد و دارایی، رئیس سازمان امور مالیاتی و رئیس خزانه‌داری کل کشور به بحث و تبادل نظر در خصوص برنامه و اولویت‌های این وزارتخانه در حوزه‌های مختلف اقتصادی به ویژه افزایش درآمدها و درآمدهای پیش بینی شده در بودجه سالجاری پرداخت.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس تصریح کرد: مسئولان اقتصادی در این جلسه گزارشی از وضعیت اقتصادی، میزان مالیات‌های وصول شده، میزان فروش و بازپرداخت اوراق و میزان منابع و مصارف ارائه کرده و در ادامه اعضای کمیسیون سوالات و دغدغه‌های خود را مطرح کردند.

وی ادامه داد: وزیر اقتصاد در این نشست اعلام کرد، طی مدت زمان کوتاه حضور خود در این وزارتخانه جلسات متعددی را با کارگروه تامین مالی برگزار کرده و طی ماه‌های آینده تاثیرات این جلسات به صورت مشهود در جامعه احساس خواهد شد. همچنین در خصوص ایرادات خصوصی‌سازی در کشور نیز گفت؛ بزودی پیش نویس لایحه اصلاح قانون خصوصی سازی و اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی را به ارائه و برای بررسی بیشتر در این زمینه کارگروهی تشکیل خواهد شد.

مفتح بیان کرد: رئیس سازمان امور مالیاتی نیز در خصوص میزان منابع درآمدی حاصل از مالیات مصوب در بودجه ۱۴۰۰ نیز اعلام کرد، به موجب بودجه 270 هزار میلیارد تومان منابع از محل مالیات در نظر گرفته شده که طی پنج ماه ابتدایی سال ۱۰۸ هزار میلیارد تومان وصول شده و این رقم نسبت به سال گذشته طی همین ماه‌ها رشد داشته اما این دریافت مالیات بیشتر از محل جلوگیری از فرار مالیات‌ها تامین شده است.

 سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار کرد: در پایان جلسه مقرر شد؛ به منظور بررسی دقیق‌تر درآمدها و هزینه‌های پیش بینی شده برای سالجاری این کمیسیون جلسات مشترکی را با وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان برنامه و بودجه  برگزار کند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.