برنامه‌های وزرای دفاع و ورزش در کمیسیون عمران بررسی شد

0 5

عبدالجلال ایری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جلسه روز سه‌شنبه ( ۲۶ مرداد ماه) کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت:  امیر محمد رضا آشتیانی وزیر پیشنهادی برای تصدی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور در جلسه کمیسیون عمران برنامه خود را در رابطه با احراز آمادگی‌های دفاعی نیروی‌های مسیح و اشراف اطلاعاتی تشریح کرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه وی در کمیسیون عمران حضور داشت برنامه‌های خود را پیرامون مباحث مهندسی نظیر مستندسازی و رفع مشکلات تملک و رفع تعارض املاک، پاک سازی عمومی میادین مین با توجه به اعتبارات ۵٫۵ میلیارد تومانی در سال، بهینه سازی مصرف انرژی و افزایش عمر ساختمان وتاسیسات وزارت دفاع مطرح کرد و سپس نمایندگان نیز در رابطه با خروج پادگان‌ها از شهرها و بازنشستگان نیروهای مسلح، کمک به احداث بیمارستان و استقرار نیروی نظامی در برخی نقاط کشور مطالبی مطرح کردند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: در ادامه جلسه سجادی وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت ورزش و جوانان در کمیسیون عمران حاضر به بیان رزومه کاری و سوابق اجرایی و ورزشی خود پرداخت.

ایری اضافه کرد: ورزش در مدارس با رویکرد تعلیم و تربیت، اولویت دهی به ورزش همگانی و افزایش امید و تحرک در جامعه، رسیدگی با موضوعات مربوط به ورزش قهرمانی، بازنگری در خصوص شرکت توسعه و تجهیز امکان ورزشی، طراحی سند آمایش سرزمینی طی ۳ ماه، شیوه جدید حمایت از بازنشستگان و ورزشکاران و واگذاری پرسپولیس و استقلال در کمتر از یک سال و کارآفرینی ورزشی از جمله برنامه‌های وی برای مدیریت در وزارت ورزش بود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پس از توضیحیات وزیر پیشنهادی ورزش نمایندگان نیز سوالات خود را مطرح کرده که آقای سجادی به آنها پاسخ داد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.