برنامه‌های وزرای پیشنهادی ارتباطات و دفاع با واقعیت‌ همخوانی دارد/ تاکید آشتیانی بر انتقال تکنولوژی وزارت دفاع به سایر صنایع کشور

0 0

صدیف بدری در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با برنامه های عیسی زارع‌پور وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم گفت: آقای زارع پور از تخصص درون حوزه‌ای برخوردار بوده و رشته تحصیلی وی نیز کاملاً با حوزه‌های کاری آن مرتبط است، وی از فارغ التحصیلان نخبه کشور محسوب شده که سال‌ها در این رشته به عنوان محقق فعالیت کرده و سپس از کارشناس به مسئولیت‌های بالا و معاونت قوه قضاییه رسیده و هم اکنون از تجربه بسیاری خوبی برخوردار است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزیر پیشنهادی ارتباطات فردی نخبه و مبتکر در حوزه فناوری اطلاعات است تصریح کرد: برنامه‌هایی که در کمیسیون ارائه کرد، نشان دهنده تسلط وی در حوزه فناوری ارتباطات بوده که می‌تواند در مسیر توسعه زیرساختی و اطلاعاتی مناطق مختلف کشور و ایجاد شهر هوشمند و الکترونیک و رفع چالش‌های فضای مجازی گام های موثری بردارد.

وی با تاکید بر  اینکه زارع پور از وزرای پیشنهادی جوان هیئت دولت محسوب می‌شود ، اضافه کرد: وی برنامه‌های خوبی برای توسعه پلت‌فرم‌های داخلی و زیرساخت ارتباطات و نیز تقویت شرکت‌های داخلی ارائه کرده که با واقعیت نیز همخوانی مطلوبی داشته است. امیدوارم در صورت اخذ رای اعتماد با همکاری مجلس در حوزه قوانین،گام‌های موثری در حوزه فناوری ارتباطات برداشته شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، در ادامه به برنامه‌های  وزیرپیشنهادی دفاع و امور پشتیبانی نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: وی با حضور در کمیسیون عمران برنامه‌های خود را برای مدیریت این وزارتخانه ارائه کرد. آقای محمدرضا قرایی آشتیانی سوابق بسیار درخشانی در حوزه مسائل دفاعی به ویژه در دوران دفاع مقدس و مسئولیت‌های خود در ارتش و نیروهای مسلح دارد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وی برنامه های بسیار خوبی برای تقویت بنیه دفاعی کشور، رفع چالش ها و دغدغه های معیشتی پرسنل دفاعی و نظامی کشور  و همچنین استفاده مطلوب از تجربه و دانش فنی حوزه دفاعی در سایر حوزه‌های کشور دارد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:  بی تردید موفقیت های نظامی ما در جهان کم نظیر بوده و جز کشورهای دارای قدرت دفاعی بالا هستیم از این رو با اقدامات جهادی و انقلابی می‌توانیم از تجارب، فناوری‌ها، ظرفیت و توانایی‌های فنی حوزه دفاعی خود در سایر حوزه های اقتصادی، صنعتی و فرهنگی استفاده کنیم. به عنوان مثال وزارت دفاع می‌تواند در ساخت خودروهای سبک و سنگین ورود کرده و به بخش‌های دولتی کمک کند. بی تردید در این زمینه امکانات و پتانسیل‌های زیادی وجود داشته که با همکاری سایر دستگاه‌‌های میتوان از آن به بهترین شکل ممکن بهره برد. /

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.