برنامه وزرای «صمت و کار» در جلسه کمیسیون عمران مجلس بررسی شد

0 1

به گزارش  خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا رضائی کوچی در تشریح نشست مشترک کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با وزرای “صنعت، معدن و تجارت” و” تعاون، کار و رفاه اجتماعی” گفت: در این جلسه هر کدام از وزرا برنامه خود را به اعضای کمیسیون ارائه دادند.

نماینده جهرم در مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: در جلسه با وزیر پیشنهادی صمت در بحث تولید به ویژه مصالح ساختمانی که امروز در عرصه جهش تولید مسکن به آن نیاز ضروری داریم با دو محور کنترل خدمت و اولویت تامین نیاز داخل کشور نسبت به صادرات گفت‌وگوهایی داشتیم. همچنین صحبت‌های مفصلی درخصوص کیفیت خودروهای داخلی، ارتقاء کیفیت و همینطور بحث توجه به معادن که می‌تواند درآمد داشته باشد، دغدغه‌ها و نظرات رد و بدل شد.

وی افزود: ایشان قول دادند که هر ماه یکبار جلسات تخصصی را با کمیسیون عمران داشته باشند؛ به ویژه در حوزه مصالح ساختمانی با توجه به اینکه ما در بحث سیمان و فولاد تقریبا نزدیک به دوبرابر نیاز داخل تولید می‌کنیم ولی این محصولات اکنون در بازار کمیاب هستند یا قیمت آن‌ها غیرواقعی است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مقرر شد در این حوزه بررسی کنیم و برای کنترل قیمت‌ها راهکار پیدا کنیم به دلیل اینکه این شرکت‌ها اگرچه خصوصی هستند اما از یارانه پنهان استفاده می‌کنند؛ لذا وقتی ما در داخل کشور نیاز داریم دلیلی ندارد که صادرات داشته باشیم اما در این هفته‌ها می‌بینیم که سیمان در داخل کمیاب است اما در حال صادر شدن است. در پایان نظر اکثر قاطع اعضای کمیسیون روی برنامه وزیر صمت مثبت بود.

رضایی کوچی همچنین در رابطه با حضور وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این کمیسیون گفت: در بحث وزیر پیشنهادی تعاون کار و رفاه اجتماعی، ایشان هم به کمیسیون آمدند و در این جلسه بحث‌های مفصلی در حوزه بیمه همگانی و مجتمع‌های تولیدی در حوزه مصالح ساختمانی از جمله فولاد و سیمان انجام شد. همچنین در حوزه اشتغال و کارآفرینی اعم از مشاغل خانگی و مشاغل بزرگ، بحث کارگران ساختمانی و ایرلاین آسمان گفت‌وگو‌های جدی انجام شد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: آقای عبدالملکی به خوبی مباحث و برنامه‌های خود را توضیح و به سوالات نمایندگان پاسخ دادند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.