تاکید فرمانده ناجا بر اتخاذ رویکرد «پلیس هوشمند» در نیروی انتظامی / ارایه گزارش تهدیدها از زبان پلیس امنیت و فتا

0 0

ابوالفضل عمویی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در توضیح نشست امروز صبح سه‌شنبه ۳۱ تیرماه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: جلسه صبح امروز کمیسیون با حضور سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی برگزار شد. فرمانده ناجا با ارائه گزارشی از آخرین اقدامات نیروی انتظامی، بر در دستورکار قرار گرفتن رویکرد “پلیس هوشمند” در نیروی انتظامی تاکید کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهرو پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: سردار اشتری با برشمردن الزامات تقویت اقتدار پلیس، اظهار داشت که «علیرغم برخی کمبودها در نیروی انتظامی، نیروهای پلیس با انگیزه انقلابی، وظایف محوله را با تلاش مضاعف دنبال می‌کنند.»

وی تصریح کرد: در این جلسه فرماندهان پلیس اطلاعات و امنیت، و پلیس فتا نیروی انتظامی هم به ارائه گزارش از تهدیدها و اقدامات صورت گرفته در حوزه های کاری خودشان پرداختند.

عمویی یادآور شد: براساس موارد ارائه شده، یکی از چالش‌های عمومی در فضای کشور، افزایش جرائم سایبری به دلیل رها بودن مدیریت فضای مجازی در کشور، است و یک نمونه شناخته شده که افراد مختلفی هم با آن مواجه شده‌اند، فیشینگ است، لذا مسئولان مذکور تصریح کردند که سعی شد با الزامی شدن رمز دوم کارت‌های بانکی، روند رشد آن کنترل شود.

وی با بیان اینکه در این جلسه بر ساماندهی وضعیت اتباع خارجی در کشور هم تاکید شد، گفت: اعضای کمیسیون امنیت ملی نیز ضمن ارائه نظرات خود در حوزه فعالیت نیروی انتظامی، بر حمایت از جایگاه و اقتدار پلیس تاکید کردند و همکاری در جهت رفع مشکلات نیروی انتظامی به خصوص در بحث اعتبارات را نوید دادند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.