ترک فعل افراد در زمینه خرید واکسن کرونا پیگیری شود

0 2

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علیرضا سلیمی در نشست علنی نوبت سوم امروز (چهارشنبه، ۳ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی اخطار قانون اساسی با استناد به اصل سوم قانون اساسی، گفت: در بند دوازدهم اصل سوم قانون اساسی آمده است که پی ریزی اقتصاد صحیح و عادلانه بر طبق ضوابط اسلامی جهت ایجاد رفاه و رفع فقر و برطرف ساختن هرگونه محرومیت و درادامه آمده است که در زمینه تغذیه، مسکن، کار، بهداشت و تامین بیمه.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: براساس گزارشی که خانم شیخی ارائه کرد ۱۷۷ میلیون دلار یکجا و یک میلیارد دلار دیگر نیز برای خرید واکسن اختصاص پیدا کرد. سوال این است که چرا علیرغم پرداخت وجوه کلان وزارت بهداشت و دولت دوازدهم به مردم اطلاع رسانی نکردند.

وی افزود: دولت آقای روحانی آیا به موقع سفارش خرید واکسن داده است زیرا وجه پرداخت و مجلس نیز پیگیری کرده و یک میلیارد دلار نیز با اذن مقام معظم رهبری اختصاص داده شده است.

سلیمی افزود: چرا آقایان اطلاع رسانی نکرده اند و آیا به موقع خرید واکسن انجام شده، چه کسی در این زمینه کوتاهی و ترک فعل کرده است. کسانی که اعتبارات در اختیار آن ها قرار گرفته و به موقع اقدام نکرده اند و باید پاسخگو باشد چرا گاهی از اوقات به میدان آمده و فرار رو به جلو می کنند و دیگران را متهم و افکار عمومی را دچار تشویش می کند. این دادن اطلاعات غلط و مسائل غیر واقعی بر چه مسائلی انجام شده است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی درپایان گفت: نه تنها به وظیفه خود عمل نکرده اند بلکه اطلاعات غلطی به افکار عمومی پمپاژ کرده اند. از رئیس مجلس درخواست می کنم که به کمیسیون اصل نود قانون اساسی دستور دهد ترک فعل صورت گرفته را پیگیری کند.

دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این اخطار گفت: همانگونه که اشاره کردید اعتبارات وجود دارد و کمیسیون اصل نود و کمیسیون بهداشت نیز پیگیری می کنند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.