تصمیم دولت درباره تعیین قیمت خرید تضمینی گندم غیرقانونی است/مرجع تعیین نرخ، شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی است

0 0

منصورعلی زارعی کیاپی نماینده مردم ساری و میان‌دورود در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص افزایش قیمت هزار تومانی گندم در سال زراعی جاری از سوی وزیر جهاد کشاورزی، گفت: امروز نشست شورای قیمت گذاری محصولات اساسی کشاورزی تشکیل نشده است.

عضو ناظر مجلس در شورای قیمت گذاری و اتخاذ تصمیمات سیاست های حمایتی محصولات اساسی، گفت: در نشست هفته گذشته در خصوص اصلاح قیمت خرید تضمینی گندم موفق به رای گیری نشدیم و مسئولان دولتی قصد داشتند در مشورت با رئیس جمهور به صورت توافقی قیمت این محصول استراتژیک را افزایش دهند و این موضوع در نشست شورای قیمت گذاری مطرح نشود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اصلاح هزار تومانی قیمت خرید تضمینی گندم خارج از شورای قیمت گذاری صورت گرفته و بر خلاف قانون است، عنوان کرد: تعیین و اصلاح قیمت تمامی محصولات اساسی کشاورزی باید در شورای قیمت گذاری مطرح شود.

لازم به ذکر در هفته گذشته توسط تشکل‌های کشاورزی قیمت ۵ هزار و ۸۴۲ تومانی مطرح شد و خواستار افزایش قیمت خرید تضمینی گندم در شورای قیمت گذاری و اتخاذ تصمیمات سیاست های حمایتی محصولات اساسی به این میزان بودند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.