تعیین نرخ خرید تضمینی گندم بدون مصوبه شورای قیمت گذاری غیر قانونی است

0 0

پرویز اوسطی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص افزایش قیمت هزار تومانی گندم در سال زراعی جاری از سوی وزیر جهاد کشاورزی، گفت: قیمت‌گذاری باید بر اساس مصوبه شورای قیمت گذاری باشد در غیر این صورت اعلام قیمت غیر قانونی است.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پس از اصلاح قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی مقرر شد، شورای قیمت گذاری محصولات اساسی کشاورزی با حضور تمامی اعضا و بر اساس کار کارشناسی و علمی درخصوص نرخ خرید تصمینی محصولات کشاورزی، تصمیم‌گیری و سیاستگذاری کند.

وی اظهار کرد: تعیین نرخ خرید تضمینی باید بر اساس کار کارشناسی باشد، بر همین اساس باید هزینه تولید برآورد شده و به همراه سود معقول برای تولید کننده، قیمت نهایی تعیین و ابلاغ شود. لذا تمامی نمایندگان نسبت به افزایش هزار تومانی گندم در سال زراعی جاری از سوی وزیر جهاد کشاورزی اعتراض دارند. 

این نماینده مردم در مجلس، تصریح کرد: نمایندگان هر روز در نطق‌ها و تذکرهای خود موضوع خرید تضمینی گندم را مطرح می‌کنند از این جهت کمیسیون کشاورزی مجلس به عنوان ناظر به این ورود کرده تا قیمت در شورا مذکور بر اساس کار کارشناسی و مبنی دقیق علمی تعیین شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی افزود: گندم یک کالا اساسی بوده و قوت مردم است از این رو ما باید انگیزه لازم را در کشاورزان ایجاد کنیم تا گندم ها به اندازه کافی تحویل مراکز خرید داده شود در غیر صورت باید با هزینه بالاتری این محصول را وارد کنیم. از طرفی کشاورزان باید انگیزه کافی برای کشت در سال آتی را نیز داشته باشند. از این رو حتماً قیمت تعیین شده باید اصلاح شود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.