تقدیر از هیأت رئیسه مجلس بابت نحوه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در کمیسیون های تخصصی

0 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، جبار کوچکی نژاد در نشست علنی نوبت عصر امروز (دوشنبه اول شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری به استناد بند ۱۱ ماده ۲۲ آیین نامه داخلی مجلس گفت: از شما و هیات رئیسه مجلس به خاطر نظمی که در کمیسیون ها زمان ارائه برنامه وزرای پیشنهادی برقرار شد، تشکر می کنم. اولین باری است که همه وزرا در همه کمیسیون های تخصصی حضور پیدا کردند و نظر و برنامه های خود را ارائه دادند. پیش از این، اگر وزیری به مجلس می آمد، حتما ۱۰ تا ۱۵ دلال به همراه خود می آورد، اما با تدبیری که شما اندیشیدید، این مسئله حل شد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه با استناد به ماده ۲۰۲ آیین نامه داخلی افزود: براساس این ماده گزارش کمیسیون های مرتبط درخصوص تطبیق برنامه وزرای پیشنهادی با اسناد بالادستی در صحن قرائت می شود، کمیسیون برنامه و بودجه نیز یکی از کمیسیون های تخصصی مجلس است که به موضوع توسعه برنامه و بودجه به عنوان ابزارهای مهم مجلس می پردازد، اما متاسفانه شاهد قرائت گزارش کمیسیون های غیرمرتبط با موضوعات هستیم، اما از کمیسیون برنامه و بودجه که باید در مورد اکثر وزرای پیشنهادی گزارش در صحن ارائه دهد، دعوت نمی شود.

دکتر محمدباقر قالیباف در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: اعضای کمیسیون برنامه و بودجه نیز در این خصوص صحبت کردند، قطعاً کمیسیون برنامه و بودجه یکی از کمیسیون های مادر مجلس است که به همه موضوعات مرتبط می باشد، اما به لحاظ زمان امکان این کار وجود ندارد، زیرا در مجموع ۱۰ دقیقه زمان برای ارائه گزارش کمیسیون ها لحاظ شده که اگر این زمان را به ۳ کمیسیون اصلی و فرعی اختصاص دهیم، زمان اندکی برای ارائه گزارش ها باقی می ماند، لذا در هیات رئیسه به این جمع بندی رسیدیم که به شکل فعلی گزارشات قرائت شود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.