تلاش برای رفع مشکلات طرح هادی و راه روستایی

0 4

سمیه رفیعی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح بازدید اخیر خود از روستاهای کیگا و رندان گفت: مهمترین مشکل عمده روستای رندان این بود که تطابق طرح هادی با واقعیت و جغرافیای روستا ۵۰ درصد تفاوت داشت به عنوان مثال در طرح هادی میدان روستا را در محل سکونت مردم بومی منطقه پیش‌بینی کرده بودند و توسعه و خدمت‌رسانی به مردم با مشکل مواجه شده بود و بخشی از مشکلات مردم با شهرداری‌ها، بنیادمسکن و منابع طبیعی مربوط به ایرادات موجود در این طرح بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای با بیان اینکه گازرسانی به رندان در حال انجام و هنوز به اتمام نرسیده است، افزود: در جریان بازدید از روستای رندان با معاون عمرانی استاندار منطقه تماس گرفتم که در نهایت با حضور دهیاران نشست برگزار و در مورد مشکلات طرح هادی به صورت مفصل بحث و گفت و گو شد و مقرر شد یک سری از مشکلات مردم در این رابطه حل و فصل شود.

وی در مورد مشکلات روستای کیگا، گفت: این روستا دارای ۵۰۰ نفر جمعیت است و مردم در ارتباط با راه‌های مواصلاتی با مشکل مواجه بودند؛ تنها راه روستا مشکل داشت و جاده پر از چاله و تخریب شده بود و مردم سهمیه آب و حتی نانوایی نداشتند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس یازدهم ادامه داد: این روستا با وجود فاصله نزدیک با تهران حتی یک سالن چند منظوره برای پیاده‌کردن طرح‌ها نداشت؛ قرار بود بنیاد مسکن با واگذاری زمین ۹۰ جوان را در روستا صاحب‌خانه کند اما بلاتکلیف مانده است.

رفیعی یادآور شد: نکته‌ای که در این روستا و روستاهای کن و سولقان با آن مواجه شدیم  این بود که اهالی این آنها ارق شدیدی به روستاهایشان داشتند و هیچ تمایلی به شهرنشینی حتی سکونت در پایتخت نداشتند در حالی که با وجود پرورش شاه توت و ماهی دستگاه‌های دولتی به جای حمایت در مسیر فعالیتشان سنگ‌اندازی می‌کردند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، افزود: عده محدودی در این روستا ویلاسازی کردند که مردم معتقد بودند دستگاه‌هایی که از فعالیت‌های ما جلوگیری می‌کند و به عنوان مثال اجازه ساخت دیوار باغمان را نمی‌دهد به برخی علیرغم ساخت و ساز در حریم رودخانه مجوز می‌دهد.

وی یادآور شد: مقرر شد نشستی را با مدیرعامل بنیاد مسکن برای پیگیری مشکلات روستا و تخصیص زمین به ۹۰ جوان برگزار و همچنین مشکلات جاده ای را هم پیگیری کنیم./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.