توئیت های نمایندگان مردم در مجلس در واکنش به اولین مناظره انتخاباتی

0 0

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس یازدهم در توئیتر یادداشت های متفاوتی را درباره اولین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری منتشر کردند:

مهدی عسگری نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، در توئیتی نوشت:‏”همتی” در اولین مناظره با ظاهرِ یک نامزد اقتصادی، بیشترین سیاسی‌کاری را کرد؛جملات کلیدی‌ ‎همتی بازتَکرار همان تفکری است که ۸سال است کشور را فلج کرده، تفکر معطل نگاه‌داشتن کشور به امید بیگانه و خودکم‌پنداری توان داخلی؛
او خواسته یا ناخواسته اعتراف کرد:
نمی‌شود، نمی‌توانیم…

علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت:‏«ادب مرد به زدولت اوست . »
‎مناظره یا ‎مفاحشه !!واقعا برخی کاندیداها هیچ مرز اخلاقی را رعایت نکردند. اینان که تفاوت مناظره را با مفاحشه نمی دانند چگونه خود را منجی ملت می‌خوانند !!!

علیرضا پاک فطرت نماینده مردم شیراز و زرقان و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت:مناظره‌ی امشب نشان داد ‎بانیان وضع موجود سعی در تکرار و ادامه‌ی پروژه‌های شکست‌خورده‌ی خود را دارند.امروز سال ۹۶ نیست.مردم سیاست‌های ‎اقتصادی شما را خوب می‌فهمند.
‏۸ سال رشد اقتصادیِ تقریباً صفر،کاهشِ ۳۵ درصدیِ درآمد سرانه‌ی خانوار، تورم ۵۰ درصدی و فاصله‌ی ۱۶ برابری درآمد دهک‌های بالا و پایین قابل قبول نیست.

محمدتقی نقدعلی نماینده مردم خمینی شهر و عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس،در توئیتی نوشت:
‏گویا دروغ و وقاحت در اعوان و انصار خط لیبرال و خائن به ملت ژنتیک است.مدرک دکترای آقای رئیسی به سرعت منتشر شد،اما این قوم در عوض پاسخگویی نسبت به وضع رقت‌بار موجود،کماکان تقصیر را به گردن رقیبِ خارج از گردونه اجراء می اندازند.مناظره ۱۴۰۰…

حسین حاتمی نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس و عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در توئیتی نوشت:
‏ملت ایران ! آقای  همتی گفتند نمی خواهم به شما دروغ  بگویم !!! فقط یک سوال دارم ؛ نمیخواهی دروغ بگویی ؟! یا دروغی نمانده که بگویی !!! شماها به اندازه چند برابر دولت های احتمالی آینده تان دروغ گفته اید!!! سنی گوروم  ساغ اول عبدالناصر… 

زهره الهیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و رئیس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در توئیتی نوشت:”‏همتی” در آخر مناظره ، خود را کاندیدای معترضین معرفی کرد ؛
همتی : “مردم هرکی معترضه رآی خود روبه من بده “!
یکی نیست بگه مردم به بلایی که در دوران مسئولیت شما سرشون اومده معترضند.

مهرداد ویس کرمی نماینده مردم خرم آباد و چگنی و عضو کمیسیون آموزش،تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت:‏افتخار آقایان همتی و مهرعلیزاده،  داشتن سوابق تحصیلی و مدیریتی در حیطه ‎اقتصاد است!پس چرا در مناظره اقتصادی که باید دست برتر را داشته باشند، بحث را به جای دیگر می کشانند؟
خلاف انتظار نبود! کور عصا به دست…

محمدرضا احمدی سنگری نماینده مردم رشت و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در توئیتی نوشت:‏آقای همتی اگر حداقل به اندازه رشد افسارگسیخته ارز و سقوط افسارگسیخته بورس در مناظرات پاسخگو ظاهر می شدند وضع بهتری داشتند.مردم فرق مسئولیت پذیری و غوغاسالاری را به خوبی می فهمند و حتما به بانیان وضع موجود پاسخ محکمی خواهند داد.

فریدون عباسی دوانی  ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏نماینده مردم کازرون و کوه‌چنار در مجلس یازدهم و رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت:‏احراز صلاحیت شدگان در مناظرات نباید در دام ادامه دهندگان خط شارلاتانیزم بیافتند.پاسخ جناب آقای ‎رئیسی به حملات جفاگونه، معقول و با آرامش بود.اما یک نفر نشان داد که دوپینگ نکرده و در هشت سال با کار مداوم در ‎دولت سایه، برنامه مشخص و قابل اجرا دارد. به این مهم دقت کنیم.

زهره الهیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و رئیس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در توئیتی نوشت:‏پاسخ به اتهام ‎مهرعلیزاده به دکتر ‎رئیسی؛آقای رئیسی اما اخلاقی و خیرخواهانه و با تقوای سیاسی پاسخ دادند.کشور به این نوع تقوا و اخلاق در اداره امور نیاز مبرم دارد. 

علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری و میاندورود و سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در توئیتی نوشت:کاش برخی نامزدها ۱۰ درصد هزینه و نیرویی که صرف جنگ روانی، دوقطبی های کاذب و هیاهوی رسانه‌ای می‌کنند را صرف تدوین برنامه و نقشه راه می کردند.
دوران رای آوری با لوله و گازانبر و لغز و لیچار گذشت…

علی خضریان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در  توئیتی نوشت:اینکه شاهدیم آقایان ‎همتی و ‎مهرعلیزاده به‌جای پاسخ به سوالات اقتصادی، اقدام به روخوانی انشاء سیاسی از پیش آماده شده در اتاق فکر احزاب کارگزاران و اتحاد ملت می‌کنند، به این دلیل است که فرافکنی جهت جلوگیری از شکل‌گیری مناظره مهمترین راهکار ‎بانیان وضع موجود از پاسخگویی است.

هجمه نامزدهای مدعی اقتصاد به نامزد فسادستیز و عدالتخواه در ‎مناظره ۱۴۰۰، بدون حرف اقتصادی و در زمان پاسخگویی به سوال وضعیت ابر بدهکاران بانکی و فرار مالیاتی ضمن اینکه مصداق فریادهایی است که با آغاز مبارزه با ‎فساد اقتصادی شنیده می‌شود، خود حکایت ریشه مشکلات ‎اقتصاد ایران است.

زهره الهیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و عضو فراکسیون زنان مجلس درتوئیتی نوشت:‏دکتر ‎زاکانی پاسخ‌هایی بجا و تخصصی داشتند.صحبت‌هایی براساس آمار وشواهد دقیق.اداره کشور به این نوع نگاه دقیق و تخصصی نیاز دارد نه اتهام‌زنی و بی‌اخلاقی.

 مالک شریعتی نیاسر نماینده مردم تهران،ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در توئیتی نوشت:‏زاکانی:به جای نوبل اقتصادی به همتی ‎نوبل شیمی بدهید؛دولت روحانی و بانک مرکزی، پول ملی را به … تبدیل کرد.ادب اجازه نداد زاکانی جای خالی را پرکند.

احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت:‏حاج آقای ‎رئیسی در مناظره: اگر با توهین به من مشکلات مردم حل می شود توهین کنید.یعنی برای حل مشکلات مردم حاضرم از آبرویم بگذرم.سید اخلاق…

آقای ‎مهرعلیزاده به عنوان یک ترک زبان از این که شعر حیدربابای ‎شهریار عزیز را از روی برگه با کلی مکث و تاخیر خواندید خجالت کشیدم والبته سواستفاده از آن معلوم و مشخص بود.

سیداحسان خاندوزی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در توئیتی نوشت:انشالله ‎آیت‌الله رئیسی تا روز انتخابات،همین عمل‌گرایی،دوری از وعده‌های غیرکارشناسی و متانت اخلاقیِ امروز را ادامه دهند.

احمد راستینه هفشجانی نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان و عضو فراکسیون دیپلماسی بین‌المللی و منافع ملی مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت:

مناظره:ما برای حل مشکلات امروز کشور نیازمند ‎مدیریت کارآمد، متعهد،مقتدر و جهادی برای به کارگیری همه ظرفیت‌ها و سرخط کردن اقتصاددان‌ها برای حل مشکلات کشور هستیم.با تهمت و متلک پرانی نمی شود کشور را اداره کرد،اگر می شد حال و روز اقتصادمان این نبود!مردم صحنه را می بینند.

زهره الهیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و عضو فراکسیون زنان مجلس درتوئیتی نوشت:‏در نیمه اول ،مناظرات معلوم شد که جریان انقلاب با برنامه‌  اقتصادی و منطقی پا به عرصه گذاشته اند اما جریان غربگرا به دنبال فرار از پاسخگویی و هوچی‌گری‌ست. البته طبیعی است چون عامل تمام معضلات امروز کشور همین جریان واداده و ناکارآمد است.

احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت:‏کسی که مسائل و مذاکرات داخلی شورای نگهبان را به فضای مجازی آورد و بدون هیچ قید و بندی منتشر شد باید، ‎جبران نماید.البته چاقو دسته اش را نمی برد.
اما دسته تبر از خود درخت است.

بهروز محبی نجم‌آبادی نماینده مردم  سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن در مجلس و سخنگوی مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی در توئیتی نوشت:در موقعیت حساس کنونی که در کنار مردم با درک دردها و آلام آنها ، ضعف حکمرانی نیکو را باتمام وجود حس می کنم، با احترام به تمامی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری برای توفیق ‎سید عادل تلاش خواهم کرد،در صورت توفیق، نقد منصفانه دولت آینده به نفع ملت در دستور کار خواهد بود.

محسن علیزاده نماینده مردم سپیدان و بیضاء و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در توئیتی نوشت:همتی: رییس‌جمهور می تواند بهترین ماشین را سوار شود اما برای مردم هم باید کار کند.
تاریخ نشان داده کسانی که از این قبیل شعارها می دادند نوعاً به دنبال تحقق بخش اول بوده و بخش دوم را به کل فراموش کرده اند!این تفکر عاقبتی بهتر از ‎دولت سوم روحانی نخواهد داشت.

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.