توجه به دپیلماسی منطقه‌ای مطالبه کمیسیون انرژی از وزیر پیشنهادی امور خارجه

0 0

مصطفی نخعی در گفت‌و‌گو خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست عصر امروز (‌یکشنبه ۲۴ مرداد ماه) کمیسیون انرژی مجلس، به حضور وزرای پیشنهادی امور خارجه، فرهنگ و ارشاد اسلامی و صنعت، معدن و تجارت در این جلسه اشاره کرد.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی افزود: وزیر پیشنهادی امور خارجه ضمن ارائه رزومه خود، برنامه‌هایش را برای اداره این وزارتخانه تشریح کرد.

وی اضافه کرد: اعضای کمیسیون انرژی ضمن بیان موضوعات منطقه‌ای و محلی به ضرورت توجه به دپیلماسی انرژی با توجه به اینکه انرژی یکی از نقاط مثبت کشور ما بوده و بسیاری از همسایگان به آن نیاز دارند، نقش و اهمیت فوق العاده همسایگان و لزوم توجه به دپیلماسی منطقه‌ای، تاکید بر دپیلماسی آب، پرهیز از نگاه سیاسی و لزوم ارتباط مستمر با کمیسیون‌های مختلف به ویژه کمیسیون انرژی اشاره کردند.

هم‌افزایی فرهنگی بین سازمان‌های حوزه فرهنگ تاکید اعضای کمیسیون انرژی

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به بررسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست عصر امروز کمیسیون انرژی، توضیح داد: در این جلسه نمایندگان به طرح مسائلی مانند هم‌افزایی فرهنگی بین سازمان‌های متعددی که در حوزه فرهنگ فعالیت می‌کنند و ابراز گله‌مندی از عدم موفقیتی که در حوزه فرهنگ مورد انتظار رهبری و مردم بوده، پرداختند.

سخنگوی کمیسیون انرژی ادامه داد: آقای اسماعیلی نیز برنامه‌ها و اهداف خود را مطرح کرد.

توجه به دغدغه‌های سرمایه گذاران مطالبه اعضای کمیسیون انرژی از وزیر پیشنهادی صمت

نخعی در تشریح نشست اعضای کمیسیون انرژی با وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت، توضیح داد: مشکلات حوزه صنعت و نظام توزیع کالا در کشور از جمله توزیع مرغ، تخم مرغ و سیمان جزو دغدغه های نمایندگان بود.

به گفته وی چالش‌های بسیاری که در حوزه معدن به ویژه واگذاری‌ها وجود دارد و همچنین امضاهای طلایی و مشکلاتی که به دنبال آن ایجاد می‌شود از دیگر مواردی بود که در جلسه امروز مورد تاکید اعضای کمیسیون انرژی بود.

تصریح کرد: عدم توجه به آمایش سرزمین در احداث واحدهای تولیدی که باعث محرومیت بیشتر نقاط محروم و توسعه بیشتر نقاط توسعه یافته می‌شود، توجه به دغدغه‌های سرمایه‌گذاران، مسئولیت‌های اجتماعی کارخانجات بزرگ و موضوع انتقال آب از خلیج فارس به استان‌های مرکزی و شرقی کشور عمده مباحثی بود که در جلسه امروز کمیسیون انرژی با وزیر پیشنهادی صمت مطرح شد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس افزود: در ادامه آقای فاطمی امین نیز برنامه‌ها، اهداف و سیاست‌های خود را تشریح کرد./

پاین پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.