توجه به صنایع فولاد و خودروسازی موجب اشتغالزایی می‌شود

0 0

سیدجواد حسینی کیا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت توجه به پیشران‌های اقتصادی و به حرکت درآوردن آنها مانند صنایع فولاد، خودروسازی و پتروشیمی، گفت: مقام معظم رهبری روی نکات مهم تاکید کردند چراکه توجه به پیشران‌های صنعتی نه تنها می‌تواند، جهش تولید را محقق کند بلکه موجب اشتغالزایی نیز می‌شود.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی در تشریح چگونگی توجه به پیشران‌های اقتصادی، افزود: وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی باید نقدینگی موجود را به سمت تولید هدایت کنند.

وی با بیان اینکه توجه به پیشران‌های اقتصادی مستلزم تسهیل صادرات است، اضافه کرد: کیفیت محوری یکی دیگر از ضرورت‌ها است به این معنا که هرآنچه که تولید می‌شود، باید با همتایان خارجی آن قابل رقابت باشد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم فرهنگ‌سازی برای خرید کالای ایرانی را یکی دیگر از مسیرهایی دانست که موجب توجه به پیشران‌های اقتصادی می‌شود و ادامه داد: بانک‌ها باید از صنایع و تولیدات داخلی حمایت کنند؛ اگر بانک‌ها قانون برنامه ششم توسعه را اجرایی کرده و منابع خود را به سمت صنعت و تولید روانه کنند، بسیاری از کمبودهای این حوزه مانند نبود نقدینگی رفع خواهد شد.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: توجه به پیشران‌های اقتصادی می‌تواند ارزش پول ملی را افزایش داده و قدرت خرید مردم را بیشتر کند. نقدینگی بدون هدایت صحیح موجب تورم و کاهش ارزش پول ملی می‌شود و با هدایت این نقدینگی سرگردان به سمت تولید این مشکلات رفع خواهد شد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.