توضیح قالیباف درباره سازوکار انتخاب ناطقان موافق و مخالف وزرا/مصوبه هیات دولت برای جبران ضرر کشاورزان آسیب دیده هنوز به بانک ها ابلاغ نشده است

0 3

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر محمدباقر قالیباف در نشست علنی نوبت عصر امروز (دوشنبه، اول شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی عنوان کرد: در جریان بررسی صلاحیت وزرا برخی از نمایندگان از حوزه های انتخابیه خود تحت فشار قرار می گیرند چرا در دفاع از وزیری اظهارنظر و نطق نداشته اید. جهت استحضار مردم باید عرض کنم که فقط ۴ تن از نمایندگان آن هم براساس قرعه کشی می توانند در دفاع یا مخالفت با یک وزیر اظهارنظر و نطق داشته باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در جایی که مخالفتی با وزیری وجود نداشته باشد مانند سه تن از وزرای پیشنهادی نه مخالفی صحبت می کند نه موافقی؛ لذا ممکن است به نماینده ای نوبت نرسد. این به معنای این که نماینده در مجلس فعالیتی ندارد نیست.

وی همچنین خطاب به مسئولان سازمان برنامه، بودجه و بانک مرکزی گفت: هیات وزیران مصوبه ای در تاریخ ۱۶ تیرماه ۱۴۰۰ در رابطه با خشکسالی ها برای سال زراعی ۹۹ تا ۱۴۰۰ داشت و در حال حاضر در مقطعی قرار داریم که زمان سررسید وام آن ها فرا رسیده اما این مصوبه هنوز به بانک های عامل ابلاغ نشده و این مسئله باعث می شود که با توجه به موعد تعیین شده برای این مصوبه بانک ها سررسید وام را برمی دارند.

رئیس قوه مقننه تاکید کرد: لازم است دولت در این حوزه دقت لازم را به خرج دهد و کمیسیون کشاورزی نیز به صورت جدی این موضوع را پیگیری کند تا ضرر کشاورزانی که در خشکسالی آسیب دیده اند جبران شود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.