تولید ۷٫۲ هزار مگاوات برق با اجرای طرح‌های صندوق توسعه ملی/تخصیص ۳ میلیارد دلار تاکنون برای اجرای ۴۶ طرح

0 0

روح اله عباس پور در گفت‌و‌گو خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز (یکشنبه ۲۱ شهریور ماه) کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: دستورکار نخست امروز کمیسیون استماع گزارش رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی بود که براساس گزارش ارائه شده تامین منابع مالی ۴۶ طرح در حوزه نیروگاه‌ها در دست اقدام است.

نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی افزود: منابع موردنیاز برای این طرح‌ها حدود ۴٫۶ میلیارد دلار است که ۳ میلیارد دلار آن پرداخت شده است و پیش بینی می‌شود با اجرای این طرح‌ها ۷٫۲ هزار مگاوات برق تولید شود.

ضرورت انجام اقداماتی برای بازپرداخت تسهیلات دریافتی از صندوق توسعه ملی

وی ادامه داد: از آنجا که نیروگاه‌ها مطالباتی از دولت دارند، امکان بازپرداخت تسهیلات دریافتی از صندوق توسعه ملی را ندارند، که باید اقدامات لازم برای تسویه تسهیلات دریافتی صورت گیرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم دومین دستورکار امروز کمیسیون صنایع و معادن را بررسی طرح ارتقای جایگاه تحقیق، توسعه و نوآوری در صنعت کشور برشمرد و ادامه داد: در این طرح اهمیت R and D محور اصلی است زیرا تا به حال آنگونه که باید به آن توجه نشده است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: از آنجا که این طرح موافق و مخالفانی داشت مقرر شد در جلسه آینده نیز مورد رسیدگی قرار گرفته و تعیین تکلیف شود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.