جبهه ای بین المللی در حمایت از جایگاه پیامبر اکرم(ص)  بین همه مسلمانان شکل بگیرد

0 2

ابوالفضل عموئی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به اظهارات رئیس جمهور فرانسه در هتک حرمت پیامبرگرامی اسلام (ص) گفت: با توجه به مشکلات داخلی در کشور فرانسه و فضای سیاسی شکل گرفته ،مکرون  برای فرار از مشکلات به فرافکنی روی آورده است.

وی افزود: مکرون سعی می کند با فرافکنی شخصیت پیامبر اکرم(ص) را مورد هتک حرمت قرار دهد تا بتواند مشکلات داخلی را به چالش بکشد. آقای مکرون با مسائل داخلی زیادی مواجه است و افول جایگاه وی در نظرسنجی های سیاسی بر این موضوع صحه می گذارد.

عموئی در ادامه افزود: ناکامی مکرون در مذاکرات بین المللی و در روزهای گذشته؛نشان می دهد که فضای سیاسی و داخلی وی را تحت فشار قرار می‌دهد که به چنین اقداماتی  دست بزند.

بیشتر بخوانید:

وی با اشاره به سیطره لابی قدرتمند صهیونیست ها بر کشورها ،مطرح کرد:شاهد بودیم که رژیم صهیونیستی از اقدام دولت فرانسه حمایت کرده است و این نشان می‌دهد که اهداف خبیثانه پشت این ماجرا است.

نماینده مردم تهران در مجلس اظهار کرد:در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در چارچوب رصد تحولات،موضوع مواضع  مکرون و اقداماتی که کشور فرانسه علیه شخصیت و شان والای پیامبر اعظم(ص) رخ داده است ،مورد بحث قرار گرفت و اعضای کمیسیون به صورت جدی از عملکرد و موضعی که مکرون گرفته است، ابراز انزجار کردند.

نماینده مردم تهران،ری، شمیرانات،اسلامشهر و پردیس در مجلس ادامه داد: نامه‌ای خطاب به وزارت امور خارجه از سمت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس صادر شد و انتظار داریم وزارت خارجه کشورمان به این موضوع واکنش جدی نشان دهد.

وی با بیان اینکه کاردار سفارت فرانسه در غیاب سفیر به وزارت خارجه احضار شده است، تاکید کرد: در صحن علنی هم شاهد بودیم که یک بیانیه با امضای تمامی نمایندگان حاضر در صحن نسبت به  اقدامات دولت فرانسه در هتک حرمت به پیامبر اعظم(ص) صورت گرفته شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم  با بیان اینکه رفتار مکرون موجی از خشم و انزجار را از سوی ملت‌های مسلمان در پی داشته که جمهوری اسلامی ایران نیز این رفتار مذبوحانه را محکوم می‌کند، تصریح کرد: حمایت اتحادیه اروپا هم از اقدامات دولت فرانسه مورد نارضایتی مسلمانان منطقه و جهان بوده است و خشمی که این روزها در کشورهای اسلامی می‌بینیم از دید ما یک خشم مقدس و قابل احترام است.

عموئی با اشاره به برخوردهای دوگانه غربی‌ها نسبت به آزادی بیان، مطرح کرد: اقداماتی از سوی وزارت خارجه دارد انجام می‌شود نمی گوییم که کافی است اما باید ببینم که در چه مرحله‌ای هستند؛شاهد بودیم که کاردار سفارت فرانسه احضار شده و همین طور در تعاملات بین‌المللی که در حال حاضر در جریان است، تماس هایی بین مقامات کشورمان و کشورهای همسایه درباره این موضوع شکل گرفته است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: امیدواریم یک جبهه بین المللی در حمایت از شان و جایگاه پیامبر اکرم(ص)  بین همه مسلمانان و کشورهای اسلامی شکل گیرد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.