حرکت مقاومت در منطقه در ادامه آموزه های انقلاب اسلامی است

0 2

فرهاد بشیری درگفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت با اشاره به قیام ۱۷ شهریور گفت: ۱۷ شهریور  سال ۵۷ نقطه عطفی برای تسریع در سرنگونی رژیم ستمشاهی بود، در این روز بزرگ، ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی به میدان آمدند و سینه‌های خود را در برابر گلوله‌های ستمگران سپر کردند و عاشورایی دیگر آفریدند.

وی با بیان اینکه قیام مردم در۱۷ شهریور یک حرکت فرا ملی بود، تصریح کرد:قیام ۱۷ شهریور را می‌توان به عنوان یکی از نقاط عطف مبارزات ملت مسلمان ایران علیه رژیم پهلوی دانست. ابعاد عظیم کشتار و سرکوب مردم بی‌گناه در این روز باعث شد تا انقلابیون در حرکت خود مصمم‌تر شوند و در این بین رهبری مدبرانه حضرت امام خمینی (ره) نقش به سزایی داشت.

بشیری با اشاره به تاثیرپذیری مردم دنیا از انقلاب اسلامی ایران، تاکید کرد:این قیام در منطقه و دنیا تاثیرگذار بود و مقام معظم رهبری نیز بارها فرمودند که باید خاطره شهدا و به ویژه شهدای۱۷ شهریور را حفظ و احیا کرد.

بیشتر بخوانید:

نماینده مردم پاکدشت در مجلس، با تاکید بر لزوم بازخوانی تاریخ انقلاب اسلامی به ویژه رخدادهای مهم و تاثیرگذار مانند قیام ۱۷ شهریور،مطرح کرد: این قیام با گستردگی بسیاری در کل کشور توانست مردم را پای صحنه  آورد؛ مراسمی که برای این شهدا مثل سوم، هفتم و چهلم برگزار شد، نقطه عطفی بر تجمع و انسجام مردم در برابر رژیم بود که نتیجه آن پیروزی انقلاب در بهمن سال ۵۷ شد.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با بیان اینکه جوانان با حرکت‌های هماهنگ،تقویت باورهای دینی و پیروی از ولایت،می‌توانند ترفندهای استکبار جهانی را خنثی کنند، ادامه داد: استقامت و ایستادگی برای نسل جوان یک درسی است که جوانان همین درس را در دفاع مقدس و  دفاع از حرم و مبارزه با تکفیری ها تکرار کردند و امروز نیز تاثیر آموزه های انقلاب اسلامی با حرکت نیروهای مقاومت در جهان اسلام ،در فلسطین، لبنان و یمن جواب داد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاریخ انقلاب ما عاشوراهای بسیار به خود دیده و هفدهم شهریور یکی از آن روزهااست ، تصریح کرد: قطره‌های خون جوانان انقلابی کشور بر برگ‌های تقویم انقلاب ماندگار شده‌است،این خون با گذشت زمان نمی‏‌خشکد و از جوشش نمی‏‌افتد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.