حضور وزیر نفت در نشست امروز کمیسیون عمران/ موافقت زنگنه با تسویه بدهی پیمانکاران از طریق تهاتر نفت

0 1

البرز حسینی سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز (سه‌شنبه ۶ آبان ماه) کمیسیون متبوعش، گفت: نشست امروز این کمیسیون با حضور بیژن زنگنه وزیر نفت برگزار شد و در این جلسه مسائلی همچون بند “و” تبصره ۱ قانون بودجه سال ۹۹ درباره تسویه بدهی پیمانکاران از طریق تهاتر نفت مورد بررسی قرار گرفت. که در این رابطه وزیر نفت برای تسویه بدهی پیمانکاران از این طریق منوط به تأیید سازمان برنامه و بودجه اعلام آمادگی کرد.

سید البرز حسینی

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین زنگنه گزارشی درباره اقدامات و برنامه های وزارت نفت در توسعه بخش های عمرانی مرتبط با وزارتخانه، توسعه اکتشافات و تقویت زیرساخت های صنعت نفت، برق دار کردن چاه های کشاورزی و بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان ارائه کرد.

وی با اشاره به اهمیت بهره مندی جمعیت روستایی از گاز طبیعی، گفت: این موضوع نیز در نشست امروز بررسی شد، در شرایط کنونی ۸۸ درصد روستاییان از گاز طبیعی بهره مند بوده و بر اساس برنامه ریزی وزارت نفت، بهره مندی مناطق روستایی از گاز تا پایان سال به حدود ۹۰ تا ۹۳ درصد خواهد رسید.

حسینی ادامه داد: یکی از محورهای همکاری کمیسیون عمران با وزارت نفت، بحث بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان است، از این رو قرار شد که اعضای کمیسیون تقویت این مسئله را در دستور کار خود قرار دهند. نوسازی ناوگان حمل و نقل یکی دیگر از مسائل مورد بحث بود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.