حل مشکلات مردم به استاندار و فرمانده ویژه نیاز ندارد

0 0

محمد حسن آصفری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره اهمیت واگذاری برخی اختیارات به استانداران و مدیران شهری گفت: اختیارات استانداران کم نیست و اتفاقاً اختیارات بالایی دارند اما متأسفانه انتخاب استانداران خوب نبوده است.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ادامه داد: اگر انتخاب استانداران درست باشد و افراد توانمند با روحیه جهادی و انقلابی روی بیایند نیاز به افزایش اختیارات آن‌ها برای حل مشکل مردم نداریم.

وی افزود: مهم‌تر از اختیارات، استانداران باید دارای شاخصه‌هایی مانند  توانمندی، برنامه، روحیه جهادی، کارآمدی، مردم داری، توسعه و پیشرفت باشند لذا مشکلات فعلی استان‌ها به نالایقی و عدم توانمندی برخی از استانداران بر می‌گردد.

آصفری یادآور شد: در عین حال افزایش اختیارات استانداران خوب است اما زمانی باید افزایش پیدا کند که استانداران توانمندی انتخاب شوند چون عدم توجه به این موضوع باعث ایجاد مشکلات برای استان می‌شود.

وی تصریح کرد: هیچ نیازی به فرماندار و استاندار ویژه نیست به این دلیل که متأسفانه وقتی برخی از امور مردم در استان‌ها یا شهرستان‌ها خوب پیش نمی‌رود فکر می‌کنند با تغییر استاندار تمام مشکلات حل می‌شود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها خاطر نشان کرد: مهم‌ترین مسئله توانمند بودن فرمانداران و استانداران است لذا اگر استانداری و فرمانداری توانمند باشد دیگر نیازی به تغییر عناوین نیست و در جایگاه خودش مشکلات مردم را حل کند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.