حمایت از تمامیت ارضی کشور جمهوری آ‌ذربایجان

0 0

به گزاری خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران – جمهوری آ‌ذربایجان، در پی سفر هیاتی از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به کشور آذربایجان،  بیانیه ای صادر کرد.

متن بیانیه بدین شرح است:  

بسمه تعالی

بیانیه گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران – جمهوری آ‌ذربایجان

بدینوسیله مراتب تشکر و قدردانی گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آ‌ذربایجان را از رئیس و اعضای محترم هیأت اعزامی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به جمهوری آذربایجان اعلام نموده و حمایت گروه دوستی پارلمانی را از هماهنگی‌های به عمل آمده در حوزه دیپلماسی پارلمانی و مواضع هیأت ابراز می‌داریم.

لازم می‌دانیم یک بار دیگر با تأکید بر آرمان‌های انقلاب اسلامی و رهنمودهای مقام معظم رهبری که در رأس آن‌ها، عدالت و احترام به کرامت انسان‌ها قرار دارد، اعلام نمائیم این گروه همواره به عناصر و مولفه‌های مهم از جمله «تمامیت ارضی کشورها» و همسایگان به ویژه تمامیت ارضی کشور دوست و برادر یعنی جمهوری آ‌ذربایجان تاکید نموده و از آن حمایت می‌کند. همچنین مخالفت خود را با «اشغال» و حمله نظامی به شهرها و مناطق مسکونی در هر جای عالم اعلام نموده و از جمله با بازماندگان قربانیان واقعه دردناک خوجالی در دوره اشغال قره‌باغ اعلام همدردی می‌کنیم.

 گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران – جمهوری آ‌ذربایجان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.