در۴۰ سال گذشته اولین بار است که یک رئیس مجلس در مناطق روستایی محروم حضور می‌یابد

0 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ ملک فاضلی، رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان در نشست نهایی پیگیری و نظارت میدانی رئیس مجلس شورای اسلامی در استان سیستان و بلوچستان خطاب به دکتر قالیباف، گفت: شما در طول ۴٠ سال گذشته اولین رئیس مجلسى هستید که این‌گونه در مناطق روستایی محروم حضور می‌یابید و از نزدیک در جریان مشکلات قرار می گیرید.

وی افزود: آنچه اهمیت دارد وارد شدن به فاز عمل است، شاخص‌های استان به دلیل بی توجهی به توانمندی های آن عقب است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: آب و راه ۲ موضوع مهم این استان است، بنابراین می‌طلبد که در سال آینده ۵۰۰ میلیون یورو برای بحث راه‌های مواصلاتی و ۴۰۰ میلیون یورو به بحث آب تخصیص یابد که در صورت تحقق علاوه بر رفع مشکلات این ۲ حوزه در تغییر سایر شاخص ها هم تاثیرگذار است‌.

فاضلی یادآور شد: مردم سیستان و بلوچستان نیازمند اشتغال فوری هستند، بسیاری از اتفاق های ناگوار ناشی از معیشت ضعیف مردم است، در این راستا می توان از فرصت مرز بهره برد، چرا که مرزها به ویژه مرز خاکی می تواند در عمق کشور هم تاثیرگذاری داشته باشد و توسعه و تحول اقتصادی ایجاد کند‌.

نماینده مردم سراوان در مجلس با اشاره به نبود راه آهن و فاصله زیاد استان در سایر شاخص ها با میانگین کشوری،گفت: این استان سرشار از نیروهای متعهد و توانمند است که باید از ظرفیت آنها استفاده کرد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.