دفاع از مردم فلسطین و آزادی قدس تکلیف همه مسلمانان و آزادیخواهان جهان است

0 3

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، گفتگوی تلفنی راشد الخریجی الغنوشی، رئیس مجلس نمایندگان تونس با محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی امروز ۲۶ اردیبهشت ماه انجام گرفت و رئیس مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی با راشد الخریجی الغنوشی ضمن تبریک عید فطر، حول محور جنایات اخیر رژیم اشغالگر قدس به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

قالیباف در ابتدای این تماس تلفنی، با اشاره ماهیت تجاوزگر رژیم اشغالگر قدس در کشتار مردم مسلمان فلسطین به ویژه زنان و کودکان بی دفاع گفت: « امروز جهان اسلام شاهد است که رژیم غاصب صهیونیستی با تمام توان به قتل عام مسلمانان فلسطین برخاسته است». وی در ادامه افزود: « اکنون که این رژیم غاصب علاوه بر هتک حرمت مسجدالاقصی قبله اول مسلمین به جنایت علیه بشریت و کشتار مردم غزه و فلسطین ادامه می دهد ، ضرورت دارد که پارلمانهای کشورهای اسلامی به عنوان نماینده مردم به دفاع تمام عیار از فلسطین برخیزند».

رئیس مجلس شورای اسلامی جنایات آشکار رژیم صهیونیستی و سکوت مجامع بین المللی و‌حقوق بشری در فجایع نوار غزه و مسجدالاقصی را تجاوز به جهان اسلام خواند و اظهار داشت: «دفاع از مردم فلسطین و آزادی قدس وحمایت گسترده از آرمانهای جهان اسلام، تکلیف همه مسلمانان و آزادیخواهان جهان است». 

قالیباف با اشاره به نیاز بیشتر جهان اسلام به انسجام و  وحدت نظر تأکید کرد: « همبستگی ، تعامل و مراودات کشورهای اسلامی راه را بر جنایات رژیم اشغالگر قدس خواهد بست».

در ادامه این دیدار، راشد الخریجی الغنوشی، رئیس مجلس نمایندگان تونس نیز ضمن تبریک عید فطر و تشکر از این تماس تلفنی  گفت: « عید فطر امسال، بر امت اسلامی تلخ شد و به خاک و خون کشیده شدن مردم مسلمان فلسطین شادی را از مسلمانان گرفت».  

وی تأکید کرد: « تشدید تجاوز رژیم غاصب صهیونیستی در نوار غزه و رام الله، عید فطر را برای همه مسلمانان با درد و غم همراه نمود».

الغنوشی تصریح کرد: « در شرایطی که جامعه جهانی توان توقف ماشین تجاوز رژیم اشغالگر قدس را ندارد، مسلمانان باید با تمام توان از فلسطین، قدس و مردم مسلمان این منطقه دفاع کنند».

وی همچین تأکید نمود: « مسأله فلسطین صرفا مربوط به فلسطینی ها نیست بلکه مربوط به مسلمانان، اعراب و همه انسانهای آزادیخواه است که حق زندگی و آزادی دارند».

رئیس مجلس نمایندگان تونس در پایان این دیدار، تلاش همه جانبه پارلمانهای کشورهای اسلامی را در حمایت از مردم فلسطین خواستار شد و گسترش و توسعه همکاری های دو کشور مسلمان تونس و جمهوری اسلامی ایران را مورد تاکید قرار داد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.