دو بخش و چند دهستان به شهرستان صومعه سرا استان گیلان اضافه شد

0 4

سیدکاظم دلخوش اباتری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از ارتقای دو روستای شهرستان صومعه سرا به بخش خبر داد و گفت: از سال ۸۳ به دنبال اضافه شدن دو بخش به بخش های صومعه سرا بودیم.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: با توجه به شرایط مردم طی سال های اخیر و پس از بازدیدهای مکرر و نقشه برداری های تخصصی، هفته گذشته در کمیسیون دفاعی و امروز نیز در هیأت وزیران به تصویب رسید.

وی افزود: بر این اساس بخش ضیابر که زادگاه آیت الله ضیابری و آیت الله صالح است به شهرستان صومعه سرا اضافه شد و روستای طاهرگوراب نیز به بخش ارتقا یافت؛ از سوی دیگر تعدادی دهستان به شهرستان اضافه شد.

دلخوش اباتری ادامه داد: همچنین دو روستا نیز به بخش های ضیابر و طاهرگوراب اضافه و در نهایت تمام این مصوبات به امضای معاون اول رئیس جمهور رسیده و ابلاغ شد.

این عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در پایان خاطرنشان کرد: زمانی که یک دهستان به بخش ارتقا می یابد، امکانات اداری به منطقه آمده و این محل به لحاظ سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ارتقا پیدا می کند، همچنین ارزش کار مردم افزایش یافته و با رسیدگی بیشتر به حوزه زیرساخت ها، باعث جذب سرمایه گذاری می شود.

نامه دلخوش

/

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.