روز پُرکار اعضای کمیسیون شوراها/ برنامه‌های وزراء اقتصاد، آموزش و پرورش، اطلاعات و دفاع بررسی شد

0 0

روح‌الله نجابت در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به نشست عصر امروز(، ۲۴ مردادماه) کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با وزرای پیشنهادی اقتصاد، آموزش و پرورش، اطلاعات، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، گفت: آقای آشتیانی ضمن بیان رویکردها و اولویت ها برای ایجاد تحول در وزارت دفاع، تقویت بنیه دفاعی مبتنی بر توان داخلی از مهمترین نکات مد نظر وی بود.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: وی بر جنبه های صیانتی و حفاظتی از  سرمایه های مادی و معنوی و حفاظت از نیروهای توانمند وزارت دفاع تاکید کرد؛ سابقه  روشن آشتیانی در وزارت دفاع و ستاد کل نیروی‌های مسلح ، گویای اشراف وی بر حوزه های دفاعی کشور در سطوح مختلف بود. تقویت و توسعه ظرفیت های تولیدی و  جنبه های صنعتی وزارت دفاع  مبتنی بر دانش بومی مورد توجه اعضای کمیسیون قرار گرفت و نمایندگان  نیز با تاکید بر حمایت جدی از توان وزارت دفاع جمع بندی مثبتی از وی داشتند.

وی در خصوص بررسی برنامه های خاندوزی، به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت اقتصاد در کمیسیون متبوعش، ادامه داد: داشتن برنامه روشن و شفاف  در حوزه‌های مختلف اقتصاد با توجه به مشکلات از نقاط قوت وی محسوب میشد؛ در حوزه بانک ها، مالیات، صدور مجوزهای کسب و کار و شفافیت و ارتقا بهره‌بری دارایی ها تحت نظر دولت، بیمه، اصلاحات در محیط کسب و کار، اصلاح نظام گمرک و فعال کردن ستاد اقتصادی دولت در جهت هماهنگی بین دستگاهی از جمله اولویت‌های وی بود. 

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: وی وعده بهبود ٢٠ درصدی مجوزهای کسب و کار را به نمایندگان داد؛ این در حالیست که اولویت‌های کوتاه مدت ۶ ماهه و چهار ساله از سوی وی مطرح شد و می‌توان گفت جمع بندی کمیسیون نسبت به وزیر پیشنهادی اقتصاد مطلوب و مثبت بود.

نجابت  در خصوص بررسی برنامه‌های گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت   آموزش و پرورش، گفت: ابتدا سوابق وی در حوزه تعلیم و تربیت مورد بررسی قرار گرفت؛ همچنین وی اعتقاد دارد تلفیق تجربه  فعالیت در مجتمع آموزشی و فعالیت در دانشگاه می‌تواند گره گشای چالش های آموزش و پرورش باشد.

وی ادامه داد: در کمیسیون موضوع تعلیم و تربیت رسمی و غیررسمی مورد بحث قرار گرفت که بر این اساس وی اعتقاد داشت تلفیق دغدغه تعلیم و تربیت در آموزش و پرورش همراستا با دیگر متولیان عرصه فرهنگ می تواند سبب جهت دهی و هدایت اذهام کودک و نوجوان شود .

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در این راستا افزود: به نظر می رسد ایده های وی در حوزه تعلیم و تربیت شفاف‌تر از مسائلی مانند تامین شان و منزلت فرهنگیان به عنوان یکی از دغدغه‌های نمایندگان بود.

نجابت در خصوص صحبت های وزیر پیشنهادی ارتباطات، تصریح کرد: وی خیلی منظم در هشت سرفصل اقدام به ارائه برنامه‌های قابل سنجش با معیارهای کمی کرد.  

وی افزود: حکمرانی دیجیتال و تعاملات بین المللی، دولت هوشمند و تحول دیجیتال، شبکه ملی اطلاعات و توسعه پایدار زیرساخت های ارتباطی، تنظیم مقررات حوزه  ارتباطات و فناوری اطلاعات،اقتصاد دیجیتال و غیره از جمله مسائل مطرح شده بود.

نحابت اظهار کرد: با توجه به تجارب گزینه پیشنهادی وزارت ارتباطات، به نظر می‌رسد وی شایستگی خود را قبلاً  نشان داده است؛ نهایتاً می‌توان گفت جمع بندی و اقبال کمیسیون از برنامه‌های وی قابل مشاهده بود.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در خصوص بررسی برنامه های وزیر پیشنهادی اطلاعات، اظهار کرد: نکات و دغدغه‌های نمایندگان شفاف مطرح شد و آقای خطیب نیز اولویت‌های کاری خود را بیان کرد.

وی گفت: اولویت داشتن مقابله با نفوذ و مبارزه با مفاسد اقتصادی، بازآرایی یکسری از نظامات برای مقابله با نفوذ،   ارتباط سازنده و تعامل مستقیم با دیگر جوامع اطلاعاتی کشور، پرهیز از موازی کاری،  کمک به تولید به عنوان چشم بینای نظام برای مانع زدایی، تعامل و همکاری با کمیسیون برای اصلاح  قوانین حوزه امنیتی و اطلاعاتی و تلاش برای ارتقاء  و تقویت بدنه متخصص و کارآمد وزارت اطلاعات و غیره از جمله برنامه‌های مدنظر وی بود./
پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.