ساماندهی خانوارهای ساکن محله دولت‌خواه از سوی فراکسیون جهاد سازندگی مجلس پیگیری می شود

0 24

اقبال شاکری در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نظارت میدانی رئیس فراکسیون جهادسازندگی و پیشرفت در مجلس شورای اسلامی از منطقه دولت‌خواه تهران گفـت: با توجه به بازدیدهای مختلفی که از روستاهای اطراف تهران داشتیم، شورایاری محله دولت‌خواه و گروه های جهادی فعال در منطقه بارها از ما درخواست کردند تا از این منطقه بازدید داشته باشیم. بر همین اساس امروز به اتفاق شورایاری محل و مسئول گروه‌های جهادی، از طرف فراکسیون جهاد سازندگی مجلس از محله دولت خواه تهران بازدید داشتیم .

بازدید اقبال شاکری از محله هرندی تهران

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: دولت‌خواه منطقه‌ای با آسیب اجتماعی فراوان بوده و تعداد زیادی خانواده در این مناطق با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کنند این در حالی است که در مجاورت آن، محل فروش وسایل اسقاطی و اوراقی بوده و در طرف دیگر ان نیز کوره پز خانه‌های متعددی وجود داشت که دیگر فعال نبوده و عملا متروکه و رها شده و به نوعی محل تجمع معتادان متجاهر و افراد دارای آسیب اجتماعی فراوان شده است.

بازدید اقبال شاکری از محله هرندی تهران

وی با بیان اینکه اوضاع بسیار اسفناکی در منطقه دولت خواه تهران وجود دارد، افزود: تعداد زیادی خانواده در اتاق های بسیار کوچک با امکانات و وسایل حداقلی و بدون سرویس بهداشتی، حمام و آب لوله کشی در حال زندگی هستند از طرفی تعداد زیادی از کودکان آنها از تحصیل بازمانده و سرپرست خانواده ها معلول یا از کار افتاده شده اند.

بازدید اقبال شاکری از محله هرندی تهران

رییس فراکسیون جهاد سازندگی و پیشرفت مجلس با بیان اینکه محله کوره پز خانه‌های دولت خواه از غروب آفتاب به بعد، به منطقه بسیار نا امن و محل تجمع افراد دارای آسیب اجتماعی تبدیل می‌‎شود، اضافه کرد: متاسفانه شهرداری کاملا این مناطق را رها کرده است، از طرفی صاحبان کوره پز خانه ها نیز این منطقه را ترک کرده و تنها افرادی به بهانه آب و برق از خانواده‌ها برای سکونت در آلونک‌های فاقد امکانات پول‌های نا معقولی دریافت می‌کنند.

بازدید اقبال شاکری از محله هرندی تهران

شاکری اظهار کرد: امیدواریم بعد از این بازدید به برکت دهه کرامت از فردا به همت فراکسیون جهاد سازندگی و گروه‌های جهادی و با همکاری سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، شهرداری و قرارگاه‌های محرومیت زدایی تعدادی از خانواده‌هایی که زندگی آبرو مندانه دارند را از این وضعیت نجات دهیم.

بازدید اقبال شاکری از محله هرندی تهران

کوره پز خانه‌های منطقه دولتخواه محل تجمع معتادان متجاهر / شهرداری تهران آلونک‌های متروکه را تخریب کند

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اولین و مهترین گامی که برای ساماندهی منطقه دولت‌خواه تهران باید انجام بگیرد، تخریب کوره پز خانه های این منطقه توسط شهرداری است. قانون برای تخریب کامل این مناطق به شهرداری‌ اختیار داده که باید هر چه سریع‌تر نسبت به این مهم اقدام کند. از طرفی تلاش خواهیم کرد برای مردم این منطقه زیر ساخت آب و برق فراهم کرده و همچنین تصمیم‌هایی برای ایجاد درآمد پایدار برای ساکنان محله دولت‌خواه با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) با ایجاد کسب و کارهای خرد و خانگی گرفته شده و به زودی اجرایی خواهد شد. /

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.