سطح روابط با همسایگان در دولت سیزدهم توسعه پیدا می‌کند

0 0

محمد حسن آصفری در گفت گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر دیپلماسی فعال اقتصادی با همسایگان گفت: دولت گذشته متاسفانه تمام تخم مرغ ها را در سبد برجام و اتحادیه اروپا گذاشت اما هیچ خروجی برای کشور نداشت به طوری که سطح روابط با اروپا نسبت به سال های گذشته کاهش یافت و از همسایگان خودمان نیز غافل شدیم.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ادامه داد: امیر عبدالهیان با توجه به این که قبلا معاون آفریقایی- عربی وزارت امور خارجه بوده همسایگان ما را به خوبی می شناسند و ارتباط خوبی با آن ها داشته و شناخته شده است.

وی افزود: در برنامه های ارائه داده شده توسط امیر عبدالهیان به مجلس اولویت سیاست خارجی با توسعه روابط با کشورهای همسایه بوده و در دولت سیزدهم سطح روابط با کشور های همسایه توسعه پیدا خواهد کرد.

آصفری بیان کرد: با توجه به بحث اشتراک موضوعات بین ایران و کشورهای همسایه در حوزه های امنیتی،ترورریسم و همچنین دشمنی مشترک به نام رژیم صهیونیستی زمینه های خوبی برای ارتقاء روابط سیاسی و اقتصادی با کشور های همسایه وجود دارد.  

وی تاکید کرد:گسترش روابط با کشور های منطقه به معنی بسته شدن پرونده برجام نیست چرا که جمهوری اسلامی به تعهداتش عمل کرده و امروز نوبت طرف آمریکایی و اروپایی بوده تا به تعهدات خودشان در برجام عمل کنند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها خاطر نشان کردند: امیر عبدالهیان موضوع برجام و مذاکرات را به جد پیگیری کند و در کنار آن روابط اقتصادی با کشورهای منطقه توسعه دهیم./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.