سنددار شدن تمامی اراضی و نفوذ علم و فناوری در کشاورزی از برنامه‌های ساداتی نژاد

0 0

زهرا شیخی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در تشریح نشست صبح امروز ( سه شنبه، ۲۶ مردادماه) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی، گفت: ساداتی‌نژاد برنامه‌های خود را ارائه و نمایندگان هم دغدغه و اولویت های زیادی را در حوزه کشاورزی مطرح کردند.

وی ادامه داد: اهمیت اجرای الگوی کشت، استفاده از ظرفیت کشت دیم، توسعه و مکانیزاسیون باغات، تقویت خودکفایی کالاهای اساسی، اهمیت موضوع سلامت غذایی و ارگانیک و اهمیت و افزایش سطح پوشش بیمه محصولات کشاورزی از جمله برنامه های وزیر پیشنهادی کشاورزی بود.
نماینده مردم اصفهان در مجلس یازدهم، با اشاره به نگاه کلان ساداتی‌نژاد به حوزه کشاورزی، افزود: ایجاد سامانه یکپارچه داده و اطلاعات، ارائه لایحه جهاد سازندگی روستایی، جشن سنددار شدن تمامی اراضی کشاورزی و نفوذ علم و فناوری در کشاورزی برنامه های کلان مطرح شده بود.
شیخی یادآور شد: همچنین نمایندگان دغدغه ها و مسائلی را در حوزه بحران آب و کمبود آب شرب و کشاورزی، آب فلات مرکزی، ارائه الگوی کشت بر اساس اقلیم، ابراز نگرانی در مورد سموم و کودها و قاچاق آنها، استانداردهای غذایی و تراریخته‌ها، بحث اقتصاد گیاهان دارویی و سند ملی گیاهان دارویی که مورد غفلت واقع شده است مطرح کردند.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: ایشان هم راه حل‌هایی را در مورد رویکرد کشاورزی بر اساس اقلیم ارائه و تاکید کرد که تحقق این موضوع بستگی به این دارد که بازار کشاورزی و تولید آن در یک وزارتخانه گنجانده شود اما در حال حاضر وزارت صمت در مورد بازار محصولات کشاورزی و جهاد کشاورزی در مورد تولید محصولات تصمیم گیری می‌کنند که به بروز برخی مشکلات دامن خواهد زد و نیاز است بازار و تولید به یک وزارتخانه واگذار شود./
پایان پیام 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.