سیاست اعمال فشار و تحریم‌های غیرانسانی آمریکا علیه ایران و بلاروس بی ثمر است

0 4

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ یوری ایوانوویچ لازارچیک، سفیر بلاروس در تهران امروز چهارشنبه (۵ آذرماه ۱۳۹۹) با ابوالفضل عمویی، رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران – بلاروس دیدار و گفتگو کرد.

دکتر عمویی در ابتدای این دیدار با اشاره به ارتباطات دوستانه دو کشور گفت: سابقه مناسبات جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بلاروس و علاقمندی طرفین به توسعه همکاری ­ها در زمینه های مختلف پارلمانی، سیاسی، اقتصادی، صنعتی و علمی – دانشگاهی، نقش مهمی در ارتقاء سطح همکاری های فیمابین دارد.   

وی بر همین اساس افزود: گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و بلاروس در مجلس شورای اسلامی از روند گسترش تعاملات دو کشور حمایت می کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، سیاست اعمال فشار و تحریم‌های غیرانسانی آمریکا علیه دو کشور را بی ثمر خواند و افزود: رایزنی و همکاری تهران و مینسک در مجامع بین المللی برای غلبه بر دشمنان دو کشور با قدرت در جریان است. وی همچنین بر لزوم تحکیم و تقویت ارتباطات دوستانه فیمابین تاکید کرد.

نماینده مردم تهران،شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار، بر ضرورت همکاری و تعامل میان گروه‌های دوستی پارلمانی در مجالس ایران و بلاروس و همچنین پیگیری روند اجرایی شدن کلیه موافقتنامه های منعقد شده بین دو کشور تاکید کرد.

می‌توان سطح مبادلات و همکاری‌های تهران و مینسک را به سرعت افزایش داد

یوری ایوانوویچ لازارچیک، سفیر بلاروس در تهران نیز در این دیدار گفت: توسعه مناسبات و همکاری ها با جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف و مورد علاقه دو کشور، از سوی مسئولان بلاروسی با علاقمندی فراوان دنبال می­شود.

سفیر بلاروس در ادامه این دیدار از آمادگی این کشور برای توسعه همکاری­ها با جمهوری اسلامی ایران در زمینه های علمی-آموزشی، دانشگاهی، پزشکی، صنعتی و فنی خبر داد و افزود: توانمندی های دو کشور در زمینه های مختلف مکمل یکدیگر است و می­‌تواند سطح مبادلات و همکاری های تهران و مینسک را به سرعت افزایش دهد.

وی همچنین در پایان این دیدار اجرایی شدن کلیه توافقات فیمابین دو کشور با کمک گروه دوستی پارلمانی ایران – بلاروس را خواستار شد.  

در این دیدار غلامحسین رضوانی نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس و نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی و  مصطفی طاهری نماینده مردم زنجان و طارم از دیگر اعضاء این گروه دوستی پارلمانی نیز در این دیدار حضور داشتند و به تبادل نظر پیرامون راههای توسعه همکاری­های فیمابین پرداختند./

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.