صلاحیت‌ داوطلبان عضویت در مجلس توسط هیأت های اجرایی استان‌ها بررسی می شود

0 0

علی حدادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص جلسه امروز کمیسیون شوراها گفت: اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس در دستور کار اعضا قرار داشت و یکی از موضوعاتی که در این جلسه به تصویب رسید، ایجاد هیأت اجرایی در وزارت کشور بود.

وی افزود: در قانون فعلی این هیأت اجرایی در مرکز وجود نداشت، همین طور بررسی صلاحیت داوطلبین عضویت در مجلس با تصویب کمیسیون شوراها بر عهده هیأت‌های اجرایی استان‌ها گذاشته شد در حالی که در قانون قبلی این کار توسط هیأت‌های اجرایی شهرستان‌ها صورت می‌گرفت. بر این اساس هیأت‌های اجرایی شهرستان‌ها صرفاً در سیر برگزاری انتخابات نقش آفرینی می‌کنند و در بررسی صلاحیت‌ها مسئولیتی ندارند و هیأت اجرایی مستقر در استانداری که به ریاست شخص استاندار فعالیت می کند، مسئولیت بررسی صلاحیت اولیه داوطلبان را برعهده خواهد داشت.

نماینده مردم ساوجبلاغ و نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این هیأت بررسی‌های اولیه را انجام می‌دهد و نظریه نهایی را به شورای نگهبان اعلام می‌کنند و نظر نهایی را هیأت نظارت شورای نگهبان اعلام خواهد کرد اما به جهت برخی نواقص در سایر مصوبات، مقرر شد کارگروه مجدداً بررسی‌های لازم را انجام داده و ظرف مدت مقرر نظر خود را به صحن کمیسیون اعلام کند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.