ضرغامی مدیری در تراز انقلاب اسلامی و تحول گرا و خلاق است؛ اما هر کسی را بهر کاری ساختند

0 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، معین الدین سعیدی در نشست علنی نوبت سوم امروز (سه شنبه ۲ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی صلاحیت عزت الله ضرغامی وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دولت سیزدهم در مخالفت با برنامه های وی، با بیان اینکه قدردان نعمت امنیتی هستیم که حاصل خون شهدا است، گفت: ضرغامی مدیری در تراز انقلاب اسلامی و تحول گرا و خلاق است و هیچ نقطه خاکستری در کارنامه مالی ایشان وجود ندارد، اما هر کسی را بهر کاری ساختند.

نماینده مرم چابهار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر ایشان برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی می شد، اینجانب برای دفاع از ایشان ثبت نام می کردم  اما اکنون به استناد برنامه ای که ارائه دادند، وی را مناسب این جایگاه نمی دانم.

سعیدی با استناد به گزارش معاونت قوانین مجلس خطاب به وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی گفت: میزان انطباق و همسویی برنامه های شما با اسناد بالادستی تنها ۶۷ درصد و ۳۳ درصد احکام ذکر نشده که شامل شرح وظایف وزارتخانه ها، قانون برنامه ششم، مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و قانون احکام دائمی است. در ارزیابی برنامه های ضرغامی براساس معیارهای عمومی که شامل شفافیت، انسجام، جامعیت، سنجش پذیری و نظارت است، از ۹ مورد، ۶ مورد ضعیف و متوسط براساس گزارش معاونت نظارت مجلس ارزیابی شده و فارغ از این غلط های املایی عجیب و غریب در برنامه هایتان را در نظر نگرفتید.

وی با یادآوری اینکه برنامه ضرغامی، به گزارش تولیدی ناقصی از حوزه گردشگری و صنایع دستی شبیه است، تصریح کرد: البته در حوزه میراث فرهنگی با توجه به سابقه فرهنگی از انسجام نسبی برخوردار است و عمده آمارها و مقایسه های تحقیقی مربوط به سال ۲۰۱۷ میلادی است و هیچ راهبردی مشخصی برای شرایط کرونا و پساکرونا ذکر نشده به جز اشاره ای گذرا به بسته های حمایتی از گردشگران که متاسفانه تامین منابع آن ذکر نشده است؛ در مورد توریسم سلامت اشاره کردید به تولید گسترده واکسن در کشور و فرصت سوزی برای جذب توریسم سلامت، آقای ضرغامی شما دیگر چرا؟ باید قبول کرد که در زمینه تولید و توزیع واکسن به هیچ کدام از وعده ها عمل نشد و در ۲۴ ساعت گذشته ۷۰۹ نفر از هموطنانمان براثر بیماری کرونا جان باختند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس یادآور شد: نباید به این اعداد عادت کرد، این عددها هر کدام مادر، فرزند و پدر خانواده ای هستند، بنابراین نباید از تامین واکسن دم زد، یکی از چالش های بزرگ کشور عدم توجه به بحث آمایش سرزمینی در حوزه گردشگری است، برای صیانت از پهنه های گردشگری چه برنامه ای دارید؟ در پهنه سواحل مکران که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است و همچنین بهترین پهنه های گردشگری را به عناصر آلاینده مانند پتروشیمی ها واگذار کردند و یا در حال واگذاری هستند، در این رابطه شما چه برنامه ای دارید؟

سعیدی خطاب به ضرغامی افزود: شما علی رغم سوابق درخشان در صداوسیما ، توجه جدی به جذابیت های بی بدیل گردشگری نداشتید، در حالی که این رنگین کمان زیبا متشکل از جذابیت های متنوع، نژاد، لباس، اقوام و فرهنگ، زیر چتری زیبا به نام ایران،می تواند بزرگترین مزیت اقتصادی هر کشوری باشد.

نماینده مردم چابهار در مجلس یازدهم ادامه داد: شما و اغلب مسئولان در پلتفرم های مجازی مانند توئیتر و تلگرام حضور دارید، چرا مردم نباید دسترسی داشته باشند؟/

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.