ضرورت احیای قنات های منطقه گرمسار برای حمایت از طرح های کشاورزی

0 1

به گزارش خبرنکار خبرگزاری خانه ملت؛ اردشیر مطهری نماینده مردم گرمسار و آرادان و رییس مجمع نمایندگان استان سمنان در مجلس شورای اسلامی از حضور معاون بنیاد برکت کشور در گرمسار خبر داد.

براساس این گزارش؛ این نماینده مجلس در دوره یازدهم در این خصوص گفت: در پی دیدار با دکترمخبر رئیس وقت ستاد اجرایی فرمان امام( ره) کشور در ماه گذشته ، درخواست هایی برای منطقه گرمسار، آرادان و ایوانکی به وی ارائه شد که مخبر دستور اجرایی شدن آن ها را صادر کرد.

وی افزود: در این خصوص معاون بنیاد برکت کشور  نیز برای ارائه گزارش پیگیری های دستوراتی که بنده گرفته بودم به گرمسار آمد و طی جلسه ای گزارش کار را ارائه داد.

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس بیان کرد: از جمله دستوراتی که گرفته شده بود؛ کمک ۱۲ میلیاردی‌برای ساخت ۲ باب مدرسه در مسکن مهر گرمسار و ایوانکی بود بود که بزودی عملیاتی خواهد شد که طبق گزارش معاون بنیاد برکت کشور، ۷ روزی هست که این دستور به نوسازی استان به عنوان مجری طرح ابلاغ شده است و در حال انجام کارهای پیمان سپاری می باشد.

مطهری افزود: احیای قنات های منطقه برای حمایت از طرح های کشاورزی از دیگر پیگیری هایی بود که در دستور کار بنیاد برای اجرایی شدن قرار گرفت همچنین تامین آب روستاها هم از دیگر پیگیری هایی بود که در دستور کار بنیاد برکت قرار گرفت ،به پیرو این دستور در این جلسه مقرر شد تانکرهای آبی بزرگی برای تامین آب روستاهایی که به آب دسترسی ندارند در اختیارشان قرار بگیرد، از جمله روستای رامه بالا، رامه پایین، بن‌کوه و دیگر روستاها.

وی ادامه داد: با توجه به حمایت بنده از تولید کننده های منطقه و دستوری که از دکتر مخبر مبنی بر کمک به احیای کارخانه ها و کارگاه های در حال ورشکستگی گرفته شده بود، در این جلسه مقرر شد که برای احیای این کارخانه ها هماهنگی های لازم انجام شود و خیلی زود این دستور هم اجرایی شود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.