ضرورت ارائه گزارش کمیسیون‌ها در خصوص وزرای پیشنهادی بر اساس اصل ۸۵ قانون اساسی

0 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علیرضا سلیمی در نشست علنی نوبت دوم امروز (شنبه، ۳۰ مردادماه) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل ۸۵ و همچنین ماده ۲۰۲ آیین‌نامه داخلی گفت: کمیسیون‌ها در ارائه گزارش خود در خصوص وزرای پیشنهادی باید به موضوعاتی مانند صلاحیت، انطباق مدارک، سوابق، برنامه‌ها و تطبیق آنها با اسناد بالادستی اشاره کنند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این گزارش‌ها باید تقدیم هیأت رئیسه شده تا پس از چاپ در اختیار نمایندگان قرار گیرد و در صحن علنی قرائت شود اینکه در گزارش‌ها مانند مشروط، مردود و مقبول اشاره شده و این سبک نمره دادن در آیین‌نامه نیامده و با اصل ۸۵ مغایرت دارد.

وی خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سامانه دقیقی برای این موضوع و فرمت مشخصی تعیین شده است لذا درخواست می‌شود دستور دهید گزارش‌ها بر اساس همان فرمت تهیه و ارائه شود.

دکتر محمدباقر قالیباف در پاسخ به اخطار قانون اساسی نماینده مردم محلات گفت: از سخنگوهای کمیسیون‌ها درخواست می‌شود بر اساس فرمت پیش‌بینی شده و در مدت زمان ۵ دقیقه تعیین شده گزارش خود را در صحن علنی قرائت کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نکاتی مانند مشروط، مردود و مقبول جزو گزارش‌ها نیست اما برای اطلاع در اختیار نمایندگان گذاشته شده است بنابراین بر اساس فرمت مشخص شده همه چیز ارائه می‌شود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.