ضرورت توجه دولت سیزدهم به اصلاح ساختار قانون بودجه

0 1

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محسن زنگنه در نشست علنی نوبت سوم امروز (چهارشنبه ۳ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل ۵۲ قانون اساسی و ماده ۱۸۲ آیین نامه داخلی مجلس گفت: از زحمات رئیس مجلس و هیات رئیسه برای برگزاری منظم جلسات در بررسی صلاحیت وزرا تشکر می کنیم و با توجه به جلسات سال های گذشته این دوره یکی از دوره های بسیار خوب و در تراز مجلس انقلابی بود.

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس یازدهم افزود: دولت سیزدهم باید تا نیمه آذرماه براساس آیین نامه داخلی بودجه سال ۱۴۰۱ را به مجلس اعلام کند و براساس آیین نامه سازمان برنامه و بودجه، رئیس جمهور باید در نیمه شهریورماه آیین نامه اجرایی بودجه ۱۴۰۰ را به دستگاه ها ابلاغ کند. با توجه به اینکه فردا نخستین جلسه هیات دولت برگزار می شود و با توجه به اینکه برخی احکام اصلاح ساختار بودجه در پنجم مردادماه به دولت ابلاغ شده و موادی است که برای دولت در سال ۱۴۰۱ لازم الاجراست، تقاضا داریم رئیس جمهور و هیات دولت توجه کنند تا برخی احکام که لازم است، در آیین نامه ای که رئیس جمهور ابلاغ می کند، مدنظر قرار گیرد.

وی ادامه داد: از جمله این موضوعات، بند یک ماده واحده است که براساس آن «باید شناسه پرداخت برای تمامی پرداخت‌های دولت ایجاد» و همچنین بند ۲ که «استقرار کامل نظام پرداخت به ذینفع نهایی و ممنوعیت هرگونه پرداخت به غیرذینفع نهایی» در اینجا مطرح شده و در حوزه کمک های حمایتی در بند ۳ نیز «ثبت و ساماندهی فهرست تمامی افراد دریافت کننده کمک های حمایتی اعم از کمک های وزارت رفاه و سایر دستگاه های حمایتی» قید می کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: ضمن تبریک پیشاپیش به وزرایی که رأی اعتماد مجلس را اخذ می کنند، وزراء دولت سیزدهم باید توجه داشته باشند که قانون بسیار خوبی در حوزه اصلاح ساختار تدوین شده و باید مدنظر ریاست جمهوری و هیات دولت قرار گیرد.

دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس گفت: این موارد احکامی است که باید در سال ۱۴۰۰ اجرا شود، البته باید در مجلس طرح اصلاح قانون برنامه و بودجه که بارگذاری شده در اولویت قرار گیرد و با همکاری دولت آن را پیش ببریم./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.