ضرورت جلوگیری از واردات کالاهای مشابه تولید داخل

0 0

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره تاثیر قاچاق بر تولید داخل، گفت:  پدیده قاچاق تاکنون کنترل نشده و این موضوع مشکلات بسیاری برای تولید داخل ایجاد کرده از سوی دیگر قاچاق از اشتغالزایی جلوگیری کرده و منجر به خروج منابع مالی از کشور می‌شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی قاچاق را مسئله‌ای چند بُعدی دانست و افزود: به نظر می‌رسد برخی به صورت ساماندهی شده به قاچاق دامن می‌زند زیرا ۱۵ تا ۲۵ میلیارد تومان قاچاق بیانگر این است که این قاچاق به شکل چمدانی انجام نشده و مافیای شکل گرفته در این حوزه این حجم از قاچاق را انجام می‌دهند.

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه باید با قدرت سر اژدهای هفت سر قاچاق را قطع کرد، ادامه داد: چه به صورت مبادی رسمی چه غیررسمی نباید اجازه داد که کالای خارجی که در داخل تولید شده و کیفیت مناسبی دارد، وارد کشور شود زیرا واردات این کالاها منجر به افزایش بیکاری می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: افرادی که به صورت رسمی مجوز واردات کالاهایی را دارند که این کالاها در داخل باکیفیت مناسب تولید می‌شود، باید پاسخگوی عملکرد خود باشند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.