طرح اصلاح جداول حوزه انتخابیه قصد هزینه تراشی برای دولت ندارد

0 0

منصور شکر الهی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر لزوم افزایش تعداد نمایندگان مجلس به مظور خدمت رسانی به مردم گفت: با توجه به گستردگی برخی از حوزه های انتخابیه ضرورت دارد که هرچه زودتر جداول حوزه های انتخابیه اصلاح و تعداد نمایندگان اصلاخ شود.

نماینده فاریاب،منوجان و کهنوج در مجلس یازدهم ادامه داد: اینجانب نماینده شش شهرستان هستم که ۳۲ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد و نزدیک به ۴۷۰ هزار نفر جمعیت، یک نماینده به تنهایی چگونه می توان به این حوزه انتخابیه بزرگ سرکشی کند.

وی افزود: به سه نماینده برای رسیدگی به امور تمام حوزه انتخابیه نیاز دارد و طرح اصلاح جداول حوزه های انتخابیه به دنبال تحمیل کردن بار مالی به دولت سیزدهم نیست.

شکرالهی بیان کرد: فاصله یکی از بخش ها تا شهرستان ۱۹۰ کیلومتر است به همین دلیل امکان سرکشی به تمام حوزه انتخابیه وجود ندارد و زمینه نارضایتی مردم را فراهم آورده است.  

وی عنوان کرد: فاریاب،منوجان و کهنوج ۸۰۰ روستا دارد و یک نماینده در طول دوره نمی تواند سرکشی کند لذا باید جداول حوزه های انتخابیه اصلاح شود.

نماینده مردم فاریاب،منوجان و کهنوج در مجلس یازدهم خاطر نشان کرد: در طرح اصلاح جداول حوزه انتخابیه باید پارامتری هایی همچون وسعت و جمعیت لحاظ شود./

پایان پیام   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.