طرح اصلاح قانون بانک مرکزی ابزار برخورد با بانک‌های متخلف را فراهم می‌کند/ کنترل تورم و عرضه ارز به بازار نسخه افزایش ارزش پول ملی

0 0

مهدی طغیانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره راهکارهای افزایش ارزش پول ملی، گفت: رفع معضل کسری بودجه اولین گام برای جلوگیری از رشد تورم است؛ دومین مرحله نیز کنترل بی‌انضباطی در عملکرد بانک‌های خصوصی است چراکه بانک‌های خصوصی خلق اعتبار می‌کنند و این خلق اعتبار منجر به رشد نقدینگی در کشور خواهد شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کنترل بی‌انضباطی نظام بانکی با توسعه اختیارات بانک مرکزی امکانپذیر است، افزود: طرح اصلاح قانون بانک مرکزی که کلیات آن در مجلس تصویب شد، اختیارات لازم برای برخورد با بانک‌های متخلف را در اختیار بانک مرکزی قرار می‌دهد.

وی تصویب کلیات طرح اصلاح قانون بانک مرکزی را گامی روبه جلو برای اصلاح مشکلات موجود در نظام بانکی دانست و اضافه کرد: با تصویب جزئیات آن ابزار مناسبی برای ساماندهی بی‌انضباطی موجود در نظام بانکی در اختیار بانک مرکزی قرار می‌گیرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم کنترل تورم را عامل اصلی تقویت  ارزش پول ملی برشمرد و تصریح کرد: اگر تورم کنترل شود و ارز به میزان کافی با توسعه صادرات به بازار عرضه شود، پول ملی روز به روز تقویت می‌شود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.