طرح وان در کمیسیون انرژی بررسی می شود

0 5

فریدون عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جلسه امروز (سه شنبه ۱۸ شهریورماه) کمیسیون انرژی مجلس از بررسی «طرح سهمیه‌بندی تمامی حامل‌های انرژی» باعنوان طرح وان (مخفف واحد انرژی) خبر داد و گفت: کارشناسان تهیه‌کننده طرح واحد انرژی مرسوم به وان در کمیسیون حضور یافته و توضیحاتی درباره نحوه اجرای آن ارائه دادند. همچنین ارتباط  طرح فوق را با طرح‌های مشابه همچون “هدفمندی یارانه‌ها” -که از گذشته بوده- و “اختصاص سهمیه بنزین به هر فرد” -که به تازگی مطرح شده است- توضیح دادند.

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعضای کمیسیون نیز حسب تجربه‌شان سوالات و نظرات کارشناسی خود را مطرح کردند، افزود: مقرر شد؛ پس از ارائه نظرات کارشناسی مرکز پژوهش‌های مجلس، طرح فوق به کمیسیون انرژی به عنوان کمیسیون اصلی سپرده شود.

به گفته وی این طرح با کمک سایر کمیسیون‌ها چکش‌کاری خواهد شد تا قبل از ارائه به صحن علنی اشکالات و ابهامات آن بر طرف شود.

عباسی همچنین از کند و کاو مجدد طرح در جلسات بعدی کمیسیون پس از انجام بررسی‌های لازم توسط مرکز پژوهش‌های مجلس، با حضور تهیه‌کنندگان طرح خبر داد.

طرح وان چیست؟

این نماینده مجلس با بیان اینکه طرح مذکور توسط کارشناسان اندیشکده‌های علمی به کمیسیون انرژی ارائه شده است،  توضیح داد: براساس این طرح به هر فرد، مقداری “وان” داده می‌شود، درواقع یارانه‌ای که دولت می‌خواهد به هر فرد دهد به شکل “وان” خواهد بود، به این صورت که یک فرد ماهانه ۵۰ وان دارد که می‌تواند آن را مصرف کند و باقیمانده این سهمیه را در بورس بفروشد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی همچنین به دیگر دستور کار امروز کمیسیون متبوعش اشاره کرد و گفت: جمعی از تولیدکنندگان تجهیزات صنعت نفت نیز در کمیسیون حضور یافته و در مورد مشکلات و مسائل خود توضیحاتی دادند که بر این اساس کمیسیون انرژی درصدد حمایت از این صنعتگران است./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.