غنی سازی ۶۰ درصد کمترین و اولین مطالبه مردم ایران در مقابل گستاخی ها است

0 0

محمدرضا پورابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت انجام غنی سازی ۶۰ درصد، گفت: در طول سال های اخیر رفتار آمریکایی ها و به تبع آنها اروپاییها این بود که جمهوری اسلامی ایران را به شکل در موضع انفعال قرار دهند و اجازه ندهند تصمیماتی که منافع ملی ایران را تضمین می کند توسط دولت و مقامات عملیاتی شود. آنها ایران را در ادبیات فرسایشی قراردادند و کار را به نحوی پیش بردند که در انتهای مسیر به جای عمل به تعهدات شان طلبکار تعهدات ایران شدند و با طلبکاری و گستاخی درباره تحریم های جدید صحبت و مواخذ جمهوری اسلامی ایران را مطرح کردند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اقداماتی که در ماه های اخیر انجام دادند از جمله شهادت شهید فخری زاده، خرابکاری اولیه در نطنز و اقدام اخیرشان بیانگر این بود که فضا را به شکلی برای مردم و نمایندگان دولت تنگ کنند، تا جمهوری اسلامی نه تنها مطالبه ای برای تعهدات برجامی آمریکایی ها و اروپایی نداشته باشد، بلکه ایران تعهدات جدیدی را بپذیرد.

وی اظهار داشت: تشدید این جریان پس از موضوع سند ۲۵ ساله با چین صورت گرفت، این قرارداد برای آمریکایی ها خیلی سنگین تمام شد و قابل قبول نبود که جمهوری اسلامی ایران در اوج تحریم های آمریکا وارد گشایش های مهم اقتصادی شود آن هم با کشوری که رتبه اول اقتصادی دنیا است و شریک راهبردی در زمینه های، سیاسی، منطقه ای، جهانی داشته باشد، بنابراین قرارداد ایران و چین، آمریکایی ها را عصبانی کرد و خرابکاری نطنز را با گروه تروریستی صهیونیست ها رقم زدند.

این نماینده مجلس گفت: غنی ۶۰ درصد پاسخ اولیه جمهوری اسلامی ایران به اقدامات آمریکایی ها است و طبیعتا این موضع قدرتمند جمهوری اسلامی ایران باید استمرار پیدا کند، این کمترین و اولین مطالبه مردم ایران در مقابل گستاخی های آمریکایی ها و اروپایی ها است.

پورابراهیمی بیان کرد: آمریکایی ها باید بدانند نمی توانند دانش هسته ای را حتی با شهید کردن دانشمندان از جمهوری اسلامی و جوانان این ملت بگیرند، این دانش بومی شده و داخل کشور است، حتی اگر تجهیزات و امکانات را خراب کنند، نمی توانند مانع پیشرفت کشور در عرصه هسته ای شوند.

وی  عنوان کرد: اقدام غنی سازی ۶۰ درصد گام اول، عملی و پاسخ محکم ایران به آمریکایی ها بود تا آنها احساس نکنند دست جمهوری اسلامی ایران در میز مذاکره خالی است، لذا مجلس از این اقدام و مسیری که سازمان انرژی اتمی طی می کند حمایت خواهد کرد.

پورابراهیمی بیان کرد: همان طور که رئیس سازمان انرژی اتمی مطرح کرد، اگر لازم باشد غنی سازی با غنای بالاتر را در دستور کار قرار می دهیم تا به آمریکایی ها بفهمانیم دوران ادبیات قلدرمابانه برای تحقیر مردم ایران تمام شده است و دیگر آمریکایی ها حق ندارد چنین ادبیاتی را در منطقه داشته باشند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: به زودی از وزیر اطلاعات دعوت می کنیم تا گزارش جامعی از صیانت از امنیت صنعت هسته ای کشور ارائه دهد.

وی مطرح کرد: تنها راه فائق آمدن بر مشکلات اقتصادی، اقتدار در مقابل آمریکایی ها در عرصه هسته ای است، آمریکایی ها زبان مذاکره را نمی فهمند آنها زبان قدرت و اقتدار ایران را بارها تجربه کرده اند و لذا در عرصه هسته ای نیز این قدرت به رخ کشیده شده و در واقع کلید حل مشکلات اقتصادی با مسائل هسته ای گره خورده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اقدامات اخیر آمریکا از جمله خرابکاری در نطنز و مواجه با سند ۲۵ ساله نشان از استیصال آنها در عرصه رویارویی با جمهوری اسلامی ایران است و نشان می دهد ایران به قدرت رسیده و با وجود خسارت های سنگین تحریم اما کشور جلو می رود و با بی اعتنا به تخریب ها دنبال عزت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی هستیم./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.