فراکسیون محیط زیست مجلس اجازه پایمال شدن خون شهدای محیط بان زنجانی را نمی دهد

0 0

 سمیه رفیعی  در گفت و گو با خبرنگار   خبرگزاری خانه ملت؛ از سفر به استان زنجان و دیدار سرزده با خانواده دو شهید محیط بان خبر داد و گفت: این سفر بدون تشریفات خاصی و تنها صرف دیدار با خانواده شهدا انجام شد.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه در مراسم تشییع این شهیدان کسی از مسئولان حضور نداشت، وظیفه دانستم که از نزدیک خدمت خانواده آنها برسم و باعث تسلی خاطر آها شوم و از آنها دلجویی کنم و بگویم که فراکسیون محیط زیست مجلس به جد پیگیر ماجرای شهادت محیط بانان است  و آن را دنبال و پیگیری می کند و اجازه نمی دهد خون آنها پایمال شود.

وی ادامه داد: پدر شهید میکائیل هاشمی محیط بان بازنشته هستند و از نزدیک درجریان مشکلات و مسائل مرتبط با محیط بانی بوده و به این حوزه اشراف کامل دارد و این اتفاق مسئولیت ما را در پیگیری موضوع دوچندان می کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم یادآور شد: به خانواده شهدا تاکید کردم که این خبر نه تنها برای خانواده ها بلکه جامعه محیط زیست کشور بسیار تلخ و ناگوار بود. خانواده ها نگرانی هایی از بابت روند اجرای پرونده ها داشتند که به فوریت در دیدار با سرهنگ رحمتی مسئول رسیدگی به پرونده به صورت مفصل صحبت کردم و در جریان جزئیات پرونده قرار گرفتیم.

رفیعی افزود: نیروی انتظامی مسئله را با جدیت پیگیری می کند و اسلحه هایی که توسط شکارچیان غیرمجاز ضبط شده بود را مشاهده کردیم. سرهنگ رحمتی تاکید کرد که پرونده با جدیت در نیروی انتظامی در حال رسیدگی و پیگیری است و مقرر شد گزارش روند پیگیری پرونده را به ما اعلام کنند. البته خودمان هم پیگیری های لازم را خواهیم داشت.

رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مهمترین خواسته خانواده شهدا تاکید بر پایمال نشدن خون شهدا بود و ما هم این موضوع را به نیروی انتظامی منتقل کردیم تا ملاحظات صورت گیرد. ما در مجلس از محیط بانان دفاع کردیم و برایمان در اولویت قرار دارند. در این رابطه پیش بینی ردیف بودجه اختصاصی برای یگان حفاظت محیط زیست در قانون بودجه ۱۴۰۰ نشان از توجه جدی مجلس دارد و اینکه مجلس همراه و یاور محیط بانان است./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.