فساد ستیزی؛ مهم‌ترین معیار در انتخاب رئیس جمهور آینده

0 3

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت،  منصور آرامی نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر و عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش مردم در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو گفت: جمهوری اسلامی ایران یک نظام مردم پایه است و همانطور که از عنوان آن مشخص است جمهوریت نظام در کنار اسلامیت و دینداری مطرح است بنابراین مردم در تحکیم پایه‌های نظام نقش اساسی دارند.

وی افزود: در همه نظام‌های مردم سالار برای اینکه بتوان مردمی بودن نظام‌ها را به نمایش گذاشت از انتخابات بهره می‌گیرند بنابراین حضور مردم در انتخابات در تعیین سرنوشت کشور در دوره ۴ ساله بسیار حائز اهمیت است.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم تاکید کرد: هر چقدر که مردم در انتخابات ریاست جمهوری مشارکت بیشتری از خود به نمایش بگذارند نشان دهنده اهمیتی است که آنها به قوه مجریه قائل هستند و دشمن هم همواره در طول سال‌های گذشته به دنبال کاهش دادن مشارکت مردم بوده است اما مردم بایستی نقشه دشمنان را نقش بر آب کند چرا که مشکلات اقتصادی در تمام کشورها وجود دارد و این مشکلات نباید مردم را از حضور پای صندوق‌های رای مایوس کند.

نماینده مردم بندرعباس، حاجی آباد، قشم، خمیر و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مردم چگونه باید شاخصه‌های کاندیدای اصلح را تشخیص دهند گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران مردم پایه است و مردم خودشان هستند که برای آینده کشور تصمیم می‌گیرند و هم اکنون ۴۲ سال از انقلاب اسلامی ایران گذشته است و مسیرهای بسیار زیادی وجود دارد تا مردم بتوانند افراد مناسب برای مدیریت کشور را شناسایی کنند.

وی افزود: مسئله مهم این روزهای کشور شرایط موجود کشور است و نیاز است که افرادی منطبق با شرایط موجود روی کار بیایند تا بتوانند این شرایط را بهبود ببخشند بنابر فرمایشات امام راحل و مقام معظم رهبری در کشور به انسان‌هایی نیاز داریم که حال و گذشته‌شان نشانگر کارآمدی و توانمندی آنها باشد در این شرایط باید کسی را انتخاب کنیم که دارای کارآمدی و توانمندی باشند و مسئله مهم‌تر دیگر این است که فرد منتخب باید توان مبارزه با فساد در کشور را داشته باشد.

آرامی تاکید کرد: هر چه قدر که از عمر انقلاب اسلامی می‌گذرد لزوم مبارزه با فساد در جامعه بیش از پیش احساس می‌شود و مبارزه با فساد بایستی از قوه مجریه شروع شود چرا که در این سطح می‌توان جلوی بسیاری از فسادها را گرفت.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در بخش دیگر سخنانش بر لزوم توجه بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: اگر کمی در بیانیه گام دوم انقلاب عمیق‌تر شویم می‌تواند کمک موثری به ما کند تا بفهمیم چه کسانی را باید برای تصدی ریاست جمهوری انتخاب کنیم.

وی ادامه داد: هم اکنون اکثر جمعیت کشور جوان است و این‌ها کسانی هستند که علاقه‌مند هستند مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهند و با دسترسی به اطلاعات و دانش به روز می‌توانند در این مسیر تحولات بسزایی را ایجاد کنند.

آرامی تاکید کرد: نسلی که از ۳۰، ۴۰ سال پیش مدیریت کشور را در دست دارد باید اجازه دهد که جوانان بیشتر وارد عرصه‌های مدیریتی شوند؛ نسل جوان، فرهیخته، انقلابی و دانشگاهی کشور باید روی کار بیاید چرا که این‌ها که نگاهی دشمن شکنانه دارند و هم اتکا به علوم روز می‌توانند بسیاری از مشکلات را با اتکا به نیروی جوانی حل کنند.

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس تصریح کرد: رئیس جمهور می‌تواند ۶۰ یا ۶۵ ساله باشد اما آنچه که مهم است اعتقاد شخصی است که رئیس جمهور می‌شود مهم این است که رئیس جمهور اعتقاد به جوانگرایی داشته باشند.

منصور آرامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در انتخابات پیش رو مهم‌ترین اصل برای مردم چه باید باشد اظهار داشت: مهم‌ترین معیار رئیس جمهور آینده مردم باید آن را در انتخاب خود لحاظ کنند فساد ستیزی است؛ قوه قضاییه وظیفه مبارزه با فساد را بر عهده دارد اما قوه مجریه جایی است که می‌توان در آن جلوی ایجاد بسیاری از فسادها، مفسده‌ها و ناهنجاری‌های مدیریتی و اداری را گرفت.

وی تاکید کرد: نکته دوم که مردم بایستی مدنظر قرار دهند کارآمدی و مدیریت جهادی است یعنی همان روحیه و نوع مدیریتی که در سال‌های اول انقلاب وجود داشت با این تفاوت که امروز هم علم مدیریت و هم تجربه کافی برای این امر در کشور وجود دارد.

آرامی خاطرنشان کرد: سومین نکته جوانگرایی است و این جوانگرایی وابسته به سن و سال افراد نیست و رئیس جمهور باید افرادی را روی کار بیاورد و فردی باشد که انگیزه تحول‌آفرینی در کشور داشته باشد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان ایجاد دوگانگی در اقتصاد و سیاست خارجی را حاصل فرار از مسئولیت مسئولین دانست و خاطرنشان کرد: ما نباید ظرفیت‌های داخلی کشور را فراموش کنیم و ناکارآمدی خود را در عرصه اقتصادی به سیاست خارجی گره می‌زنیم، در ۴۲ سال گذشته انقلاب اسلامی دشمن مشترکی داشته و آن هم استکبار جهانی و غرب بوده است و اینکه ما منتظر بمانیم برای اینکه آمریکا و غرب یک روز دشمنی‌هایش با ما را به اتمام برساند محقق نخواهد شد لذا بایستی بر توان داخلی خود اتکا کنیم و بتوانیم مشکلات را مرتفع کنیم.

آرامی خاطرنشان کرد: ما برای مدیریت و پیشرفت الگوهای بسیاری داریم، مدیریت در دفاع مقدس، مدیریت در پیشرفت سلول‌های بنیادی، پیشرفت در انرژی هسته‌ای همه و همه الگوهایی هستند که می‌توانیم برای رونق در اقتصاد به آنها اتکا داشته باشیم./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.