قانون اقدام راهبردی ابزار قدرت را در اختیار تیم مذاکره کننده قرار داده است

0 0

شهریار حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه باید از فرسایشی شدن مذاکرات دوری کرد، گفت: با توجه به تجربه چند سال گذشته در موضوع برجام، طبیعتا ظرافت هایی باید در مذاکرات لحاظ شود و این ظرافت ها همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است.

نماینده مردم قصر شیرین در مجلس ادامه داد: دقت در مذاکرات و کسب نتیجه از مذاکرات همچنین جلوگیری از فرسایشی شدن و زمان بر شدن مذاکرات از جمله ظرافت های مدنظر است. موضوعی که در برجام مطرح بود، شفافیت سازی از سوی ایران و رفع تحریم ها از سوی کشورهای ۱+۴ یا از ابتدا ۱+۵ بود، ایران هم شفاف سازی کرد، هم پروتکل الحاقی را رعایت کرد و هم در چارچوب آژانس بین المللی اقدام کرد و از همه مهمتر عضو پادمان هم است، بنابراین همه مقررات بین الملی حاکم بر فعالیت هسته ای را رعایت کردیم.

وی بیان کرد: آنچه که از طرف مقابل باید انجام می شد لغو تحریم ها بود که با خروج یکجانبه آمریکا از برجام بهم خورد با این حساب چیزی عاید ایران نشد. تنها موضوعی که جمهوری اسلامی امروز با زبان رسا و گویا می تواند در دنیا و نهاد های بین المللی بیان کند این است که رعایت چارچوب توافقات برجام از سوی جمهوری اسلامی صورت گرفت اما عدم پایبندی کشورهای غربی و آمریکایی در برجام رقم خورد.

این نماینده مجلس اظهار داشت: به همین دلیل مجلس قانون اقدام راهبردی را به تصویب رساند و ابزار قدرت در اختیار دولت برای ادامه برجام قرار داد امروز این مصوبه باعث شد کشورهای غربی مجدد در خواست مذاکره کنند همچنین منطق حاکم بر گفت‌وگوهای برجام از سوی جمهوری اسلامی ایران مطرح شده است.

حیدری در ادامه گفت:با توجه به تجربه چند سال گذشته، آنچه که به صلاح بوده و حکم عقل و منطق است، جلوگیری از فرسایشی شدن مذاکرات، زمان ندادن به طرف مقابل و در نهایت تلاش برای لغو تحریم ها است ضمن اینکه این نکات محتوای اقدام راهبردی رفع تحریم ها بود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به هر شکل آنچه که مقام معظم رهبری مطرح کردند چارچوب کامل، منطقی، علمی، عقلی وحاکمیتی دارد و حتما باید مورد توجه تیم مذاکره کننده ایران قرار گیرد، تیم به خوبی کار می کند و منویات مقام معظم رهبری، حاکمیت و دولت و همچنین آنچه که به صلاح منافع ملی است را به خوبی پیش می برند، امیدواریم حسن نیت غربی ها مشخص و تحریم ها لغو شود و ایران هم آنچه ضرورت دارد را درچارچوب برجام انجام دهد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.