قدرت در جمهوری اسلامی، «مردم‌بنیان» است

0 1

حسین نوش آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، به مناسبت یوم الله ۱۲ فروردین روز تثبیت نظام جمهوری اسلامی در کشور ایران گفت: بر اساس نظریات نوین بین‌الملل، جمعیت، وسعت سرزمینی، دولت و حاکمیت را مهم‌ترین عناصر شکل‌گیری قدرت یک ملت معرفی می‌کنند. ملتی که جمعیت بیشتر، قلمرو بزرگ‌تر، دولت توانمندتر با حاکمیت ملی منسجم‌تر داشته باشد، ملتی قدرتمند محسوب می شود.

نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، بر همین اساس تصریح کرد:‌ جمهوری اسلامی ایران، همواره سعی نموده است شاخص‌های متعارف قدرت خود را ارتقا ببخشد.

وی افزود: تأکید بر افزایش جمعیت و در کنار آن، توجه به آموزش‌وپرورش برای توانمندسازی جمعیت و همچنین تنظیم اسناد بالادستی برای نیل به اهداف انقلاب اسلامی و بهبود ساختار حکومت و توانمندسازی قدرت نظامی، همه‌وهمه در جهت افزایش قدرت ملت ایران بوده تا بتواند در امنیت پایدار، راه پیشرفتی که خود تنظیم کرده است، بپیماید.

نوش آبادی شاخصه اصلی نظام جمهوری اسلامی را مردم سالاری و دموکراسی دانست و اظهار کرد:‌ نکته‌ای که جمهوری اسلامی را نسبت به دیگر دولت‌ها و ساختار‌های سیاسی متمایز می‌کند، این است که قدرت در جمهوری اسلامی، «مردم‌بنیان» است؛ به این معنا که اگرچه عوامل یاد شده در بالا به‌عنوان عوامل قدرت جمهوری اسلامی نیز محسوب می‌شوند اما مهم‌ترین داشته‌ی جمهوری اسلامی برای قدرتمند بودن، در میان همه‌ی مؤلفه‌هایی که گفته شد، «مردم» است.

این عضو مجمع نمایندگان استان تهران همچنین ابراز داشت: مهم‌ترین صحنه‌ حضور مردم در کشور، «انتخابات» است. با توجه به مردم‌ بنیان بودن قدرت جمهوری اسلامی، اگر توصیه‌ی قرآن به قدرتمند شدن «وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّهٍ» را بخواهیم مصداق‌یابی کنیم، از جمله مصادیق آن، حضور بصیرانه‌ی مردم در صحنه‌ی انتخابات است؛ چراکه این حضور، قدرت نرم جمهوری اسلامی را افزایش می‌دهد.

وی حضور و اقتدار ایران اسلامی را مرهون حضور مردم در صحنه های مختلف دانست و عنوان کرد: قدرت نرم و بسیج‌کنندگی انقلاب اسلامی و حضور مردم در صحنه، مهم‌ترین عنصر قدرت جمهوری اسلامی است.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت: پیروزی ملت ایران در جنگ تحمیلی هشت ساله، مقابله با جریانات خطرناک تجزیه طلب، مقابله با فتنه‌ تیر ۱۳۷۸ و فتنه‌ سیاه ۱۳۸۸ از جمله مقاطع تاریخی بودند که عنصر اصلی قدرت جمهوری اسلامی، یعنی«حضور مردم در صحنه» رمز موفقیت ها و پیروزی ها بود و امروز چشم همه جهانیان به‌ مهم‌ترین عنصر قدرت ایران ، یعنی «حضور مردم در صحنه انتخابات» دوخته شده است. در ایران هرگاه مردم در صحنه بوده‌اند، جمهوری اسلامی قدرتمند بوده و امنیت و استقلال برای پیشرفت حاصل شده است./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.