لایحه عضویت سازمان فضایی ایران در فدراسیون بین‌المللی فضانوردی تصویب شد

0 8

حجت‌اله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در تشریح نشست امروز(سه‌شنبه ۱۸ شهریور ماه) کمیسیون متبوعش، گفت: روسای کمیته‌های تخصصی کمیسیون صنایع و معادن گزارشی از عملکرد خود در هفته‌های اخیر ارائه کردند؛ کمیته صنعت توضیحاتی درباره طرح “ساماندهی صنعت خودرو” ارائه کرد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رفع مشکلات حوزه فولاد، لوازم خانگی، شهرک‌های صنعتی، شبکه ملی اطلاعات جزو اولویت‌های کمیته صنعت است، افزود: گزارش جامعی از  وضعیت فولاد کشور نیز در جلسه امروز ارائه شد که این گزارش شامل محورهایی مانند وضعیت تولید، عرضه، قیمت فولاد در سال‌های مختلف بود.

مشکلات کنونی حوزه فولاد ناشی از نبود سیستم رگلاتوری در زنجیره تولید و توزیع است

به گفته این نماینده مردم در مجلس یازدهم مشکلات کنونی حوزه فولاد ناشی از نبود سیستم رگلاتوری -تنظیم کننده- در زنجیره فولاد است.

فیروزی با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه فولاد اعمال حاکمیت نمی‌کند، اضافه کرد: ایرادات سامانه بهین‌یاب یکی دیگر از مسائل موردبحث در جلسه امروز بود.

 وی با اشاره به حضور رئیس کمیسیون اصل ۹۰ در نشست امروز کمیسیون متبوعش، تصریح کرد: رویکرد این کمیسیون پاسخگو کردن مسئولان است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن از بررسی لایحه الحاق دولت ایران به کنوانسیون تمپره در نشست امروز خبر داد و گفت: این لایحه درباره ارائه منابع مخابراتی برای کاهش بلایا و عملیات امدادی است که در جلسه کمیسیون، بررسی شد.

لایحه موافقت‌نامه همکاری اقتصادی -تجاری بین دولت‌های ساحلی خلیج فارس تصویب شد

فیروزی با بیان اینکه لایحه عضویت سازمان فضایی ایران در فدراسیون بین المللی فضانوردی در نشست امروز کمیسیون صنایع و معادن تصویب شد، اضافه کرد: همچنین لایحه موافقت‌نامه همکاری اقتصادی -تجاری بین دولت‌های ساحلی خلیج فارس نیز تصویب شد؛ این لایحه در شرایط کنونی و به دلیل اعمال تحریم‌ها علیه ایران، می‌تواند در بهبود روابط اقتصادی با همسایگان اثرات مثبتی داشته باشد.

به گفته سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد تجاری و صنعتی نیز در نشست امروز  کمیسیون متبوعش مورد بررسی قرار گرفت./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.