لزوم توقف پروژه انتقال آب گلستان به سمنان؛ حقابه استان و علی‌آباد باید تأمین شود

0 4

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رحمت اله نوروزی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۲ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر گفت: از صلابت انقلابی رئیس قوه قضائیه تقدیر و تشکر می‌کنم، ایشان در سفر اخیر خود به استان سمنان موضوع انتقال آب از گلستان به این منطقه را عنوان کرد این در حالی است که این پروژه موجب سرسبزی سمنان نمی‌شود اما جنگل‌های گلستان را خشک می کند و مشکلات زیست محیطی را در استان گلستان افزایش می‌دهد بنابراین درخواست داریم دستور توقف پروژه را بدهند.

نماینده مردم علی آباد در مجلس شورای اسلامی موضوع مذکور را از وزرای کشور و جهاد کشاورزی درخواست کرد و گفت: حقابه استان گلستان و علی‌آباد باید تأمین شود.

وی در ادامه خطاب به وزیر اقتصاد و دارایی مشکلات بازار سرمایه را یادآور شد و گفت: مردم زمین، خانه و ماشین‌های خود را برای سرمایه‌گذاری در بازار بورس فروخته‌اند، دولت نباید بی‌تفاوت باشد، همچنین دولت باید نسبت به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و رتبه‌بندی فرهنگیان و موضوع پتروشیمی گلستان که بیش از ۱۰ سال معطل مانده است، رسیدگی کند.

نوروزی خطاب به وزیر آموزش و پرورش در تذکری افزود: مجتمع رفاهی – آموزشی علی آباد کتول نیازمند اقدامات جدی است که باید در دستور کار قرار گیرد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.