محروم ترین فضای سرانه آموزشی کشور حوزه انتخابیه ایرانشهر است

0 5

عبدالناصر درخشان درگفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت بافت‌های فرسوده مدارس در  ایرانشهر گفت: ایرانشهر بزرگترین حوزه انتخابیه کشور است اما متاسفانه سرانه فضای  آموزشی  1/30 در شرایطی در این حوزه انتخابیه  است که استاندارد فضای سرانه  فضای آموزشی در کشور ۵/۶  است و این امر نشان می دهد که  وضعیت امکانات در  حوزه آموزش و پرورش در ایرانشهر به هیچ ممکن مطلوب نیست.

 نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، بمپور، بنت، لاشار، آشار و آهوران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وضعیت بافت‌های فرسوده در ایرانشهر به شدت  بحران زا است، تصریح کرد: سلامت کودکان ودانش آموزان در صورت بروز حوادث احتمالی در مدارس  فرسوده حوزه انتخابیه ایرانشهر به شدت در  خطر است  بنابراین  نباید به سادگی از این مسائل و موضوعات عبورکرد.

 وی ادامه داد: متاسفانه هنوز هم مدارس کپری از حوزه انتخابیه ایرانشهر ریشه کن نشده اند و از همین رو دانش آموزان ایرانشهری مجبور هستند در این مدارس به تحصیل ادامه دهند.

 در خشان  افزود: مشکلات کنونی  در حوزه آموزش  وپرورش در حوزه انتخابیه ایرانشهر به  علت عدم توجه برخی از مسئولین شکل گرفته است  بنابراین  دولت می بایست  با توزیع عادلانه، فضای سرانه آموزشی کودکان ایرانشهری  را در مسیر کسب  علم ودانش یاری دهند.

 عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بابیان اینکه محرومین ترین فضای  سرانه آموزشی کشور  حوزه انتخابیه ایرانشهر است یادآورشد: مدارس کپری  در شان  دانش آموز ایرانی نیست، بنابراین الزامی است که دولت اقدامات اساسی در این خصوص در نظر بگیرد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.